TrioNAS_key_image_20130103_graybuttonQsan Technology, producent profesjonalnych macierzy sieciowych SAN & Unified Storage, zaprezentował nową serię produktów, która się nazywa TrioNAS. Modele z nowej serii łączą funkcjonalność NAS, oraz iSCSI SAN z wieloma korporacyjnymi funkcjami tj. kompresja, thin provisioning, deduplikacja czy SSD cache. W skład rodziny TrioNAS wchodzi model U221, który w obudowie 2U mieści 12-dysków, został on wyposażony w procesor  Intel® Xeon® E3-1200 v3. Pozostałe dwunastodyskowe modele tj. U220 i U210 korzystają z procesora Intel® Core™ i3 natomiast czterodyskowy model U110 działa na procesorze Intel® Atom™.

Przez lata rozwiązania firmy Qsan doskonale sobie radziły na rynku korporacyjnym  w branży przechowywania i przetwarzania danych. Nowa seria TrioNAS została tak zaprojektowana, aby dostarczyć rozwiązania korporacyjne w cenie, która będzie do zaakceptowania dla mniejszych organizacji. Do tej pory funkcjonalności typu kompresja, thin provisioning czy deduplikacja kosztowały krocie i dlatego można było je odnaleźć tylko w bardzo drogich rozwiązaniach klasy enterprise, a dzięki nowej serii TrioNAS te funkcję są dostępne w niższej cenie. TrioNAS idealnie wpasowało się w portfolio firmy Qsan, której misją jest dostarczenie tanich, wydajnych, niezawodnych i skalowalnych rozwiązań do przechowywania i przetwarzania danych.

“TrioNAS U221 to flagowy model nowej serii, procesor Intel Xeon CPU i 32 GB pamięci RAM sprawiają, że bez problem radzi sobie z deduplikacją i kompresją działającą w czasie rzeczywistym. ” powiedział Daniel Lin, dyrektor sprzedaży w firmie Qsan. “ Firmy już nie muszą się martwić o dane, które do tej pory niepotrzebnie pochłaniały dostępną pojemność macierzy. Dzięki kompresji i deduplikacja organizacje mogą zaoszczędzić nawet do 90% przestrzeni, co sprawia, że jest to idealny system do przechowywania kopi zapasowych danych.”

 

“Ilość danych w małych i dużych firmach rośnie w bardzo szybkim tempie, do tego pracownicy oczekują prostego w obsłudze i scentralizowanego systemu do przechowywania danych firmowych i kopi zapasowych. Procesor Intel Xeon E3-1200 v3 to idealne rozwiązanie dla wydajnych systemów do przechowywania danych, dedykowanych dla małych firm. Został on zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności systemów tego typu,“ powiedział Bev Crair, General Manager of the Intel Storage Division. 

 

“Qsan zawsze stara się uzyskać jak najlepszą wydajność przy jak najmniejszej cenie, to wszystko po to, aby firmie, która zakupi produkt Qsan inwestycja zwróciła się jak najszybciej” dodał JP Chen, CEO firmy Qsan. “Jesteśmy dumni, że nowa seria TrioNAS w 100% spełnia te założenia.”

Nowa seria TrioNAS unified storage wykorzystuje system plików ZFS, dzięki czemu mamy możliwość wykonywania migawek całych wolumenów, a dane przechowywane na macierzy są zabezpieczone przed cichym uszkodzeniem danych.

TrioNAS_tabela
Porównanie serwerów z rodziny TrioNAS

Firma Qsan umożliwia darmowe przetestowanie swoich rozwiązań przed zakupem. Jeżeli jesteś zainteresowany przetestowaniem modelu U221 to prosimy o kontakt z dystrybutorem firmy Qsan w Polsce tj. firmą EPA Systemy Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *