Thecus® zaprezentował nowy model D16000, który ma możliwość rozbudowy przestrzeni o kolejne jednostki. Thecus jako pierwszy producent serwerów NAS zastosował technologię daisy-chaining do rozbudowy powierzchni serwera. Na pierwszy rzut oka D16000 wygląda jak N16000 przez co zwykły użytkownik nie dostrzega różnic. Jednakże te dwa urządzenia są całkowicie różne, przede wszystkim D1600 nie ma procesora i pamięci RAM. D1600 ma wbudowany 16 dyskowy backplane (SAS I/O). Najprościej mówiąc D16000 to DAS, zewnętrzna półka na 16 dysków, służy do rozbudowy przestrzeni dyskowej serwera, jest ona podłączana bezpośrednio do serwera kablem SAS SFF-8088.

Jak działa technologia Daisy chain

Daisy chain to typ topologii sieci, służy do połączenia ze sobą dwóch i więcej urządzeń w jednym łańcuchu. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują skalowalnego rozwiązania do przechowywania danych, umożliwiającego rozbudowę system w każdym momencie.

Daisy chain w akcji

W tym przykładzie widać jak przy pomocy D16000 można rozbudować pojemność N16000. Maksymalnie można podłączyć do czterech modułów D16000. Wszystko łączone jest kablami SAS, co zapewnia dużą wydajność połączenia. W tym konkretnym przypadku ma możliwość rozbudowy naszego wolumenu do wielkości 320TB. Ważne, że przy rozbudowie ponoszone są bardzo małe kosztach – w porównaniu do konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *