Test wydajności Synology DS218j vs. DS218Play vs. QNAP TS-231P

Gary Shen ponownie zrobił bardzo fajny test porównawczy. Tym razem skupił się na modelach dwudyskowych, na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, że TS-231P to jest już dość stary model, natomiast ze stajni Synology wystawiono najnowsze modele.

Należy wspomnieć że TS-213P wspiera obsługę migawek tak jak DS218Play, ale żeby test był miarodajny we wszystkich modelach został stworzony wolumin z systemem plików EXT4. Co za tym idzie w tej konfiguracji DS218Play nie obsłuży migawek, bo do tego potrzebuje BTRFS. Dlaczego więc tak? Wynika to z tego, że wydajność DS218Play z woluminem BTRFS spada o ponad 39% w stosunku do EXT4, co za tym idzie nie miałby szans w tym teście.

Jeżeli nie chciało się Wam do końca obejrzeć testu to powinniście wiedzieć, że najszybszy był TS-213P, drugie miejsce zajął DS218Play a ostatni był DS218j. Wyniki są dość zaskakujące, bo modele Synology to nowe rozwiązanie, więc bez problemu powinny wygrać z TS-231P, który jest w sprzedaży od ponad 18 miesięcy. Ciekawe jak w takim teście spisałby się nowy model TS-231P2.

O Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski
Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.

Check Also

Lepszy NAS czy chmura? Przekonaj się sam!

Zapraszamy do udziału w webinarze pt. „Lepszy NAS czy chmura? Przekonaj się sam!”. Webinar jest …