Gary Shen przeprowadził kolejny test porównawczy, tym razem porównał wydajność QNAP TS-431P2 wyposażony w prcesor ARM oraz 8GB pamięci RAM z Synology DS918+ wyposażony w procesor Intel oraz 8GB pamięci RAM.

W obu serwerach zamontowano cztery dyski WD RED, każdy o pojemności 4TB, dyski skonfigurowano w RAID 6. Na obu serwerach skonfigurowano ten sam system plików EXT4. Na plus dla QNAP jest to, że TS-431P2 obsługuje migawki, które są doskonałym narzędziem do ochrony przed wirusami szyfrującymi dane.

Synology DS918+ w wersji 8GB kosztuje 2698PLN Brutto

QNAP TS-431P2 w wersji 8GB kosztuje 1869PLN Brutti

Test miał na celu sprawdzić, który serwer szybciej skopiuje 50 tysięcy plików, zapraszamy do obejrzenie wideo.

Jeżeli nie chce się Wam oglądać wideo, to powinniście wiedzieć, że QNAP w stosunku do Synology było o 11% szybszy. Podsumowując QNAP ma migawki, jest tańszy i co ciekawe mimo, że korzysta z procesora ARM jest wydajniejszy od SYnology.

5 Comments

 • Paweł Piotrowski, 20 grudnia 2017 @ 10:58 Reply

  skusiłem się na Qnapa bo w tej cenie prezentował się lepiej aniżeli Synology. Teraz żałuję. Pomimo wyłączenia usypiania ten dalej to robi, użytkownicy psy już na mnie wieszają bo szybciej to chodziło na jedno dyskowym Synology aniżeli na TS-453A.
  Przy każdej aktualizacja zawiesza się i konieczne jest fizyczne pojawienia się i zrestartowanie go przyciskiem.

  • Grzegorz Bielawski, 20 grudnia 2017 @ 11:39 Reply

   Panie Piotrze dużo informacji, ale bardzo ogólnych. Usypianie działa tylko wtedy gdy nikt z serwera nie korzysta dlatego proszę o informację jakie usługi ma Pan uruchomione na serwerze QNAP. Jakie dyski ma Pan zainstalowane w QNAP i jaki RAID Pan skonfigurował ? Co dokładnie chodziło szybciej na Synology, jaka usługa? Zawieszanie się przy aktualizacji nie jest normalne, możliwe, że Pana jednostka po prostu jest uszkodzona, czy zgłosił Pan sprawę na serwis w celu weryfikacji i ewentualnej wymiany serwer na nowy wolny od wad ?

   • Paweł Piotrowski, 20 grudnia 2017 @ 11:48 Reply

    Qnap jest tylko serwerem plików i użytkownicy mają zamapowane zasoby sieciowe przez gpo. Raid 5 , 4 dyski WD Red 2TB.
    Użytkownikom po dłuższym czasie nie używania pojawia się z czerwone przekreślenie na dysku. Po kliknięciu w niego za parę sekund pojawia się zawartość i znika przekreślenie i tak co jakiś czas.
    Wygląda jakby Qnap się budził z uśpienia.
    Wyłączyłem w system/sprzęt/tryb gotowości oraz system/zasilanie/konfiguracja trybu EuP, ale to nic nie daje.
    Opisywałem problem na forum ale nikt nie ma pomysłu. https://forum.qnap.net.pl/threads/usypia-si%C4%99.22729/
    Nie zgłaszałem tej usterki bo nie mam drugiej maszyny na podmianę.

    • Grzegorz Bielawski, 20 grudnia 2017 @ 12:33 Reply

     Zgłoszenie nie wiąże się z wymianą, najpierw zdalnie logują się inżynierowie QNAP i weryfikują problem. Proszę o zgłoszenie z poziomu HelpDesk.

    • WoITek, 20 grudnia 2017 @ 22:31 Reply

     Skorzystaj z bezpłatnej zdalnej pomocy inżyniera Qnap. Też nie wiedziałem, że mam taką możliwość. Zalogował się na mój komp przez teamviewer, później na Qnapa przez telnet i naprawił co trzeba. Ciekawostka: w ogóle nie zajrzał do GUI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *