Start » Nowości » Test wydajności MySQL OLTP dla QNAP TS-1685

Test wydajności MySQL OLTP dla QNAP TS-1685

Storagereview przetestowało QNAP TS-1685 pod kontem wydajności MySQL OLTP. Do tego celu zamontowano w serwerze szesnaście dysków Toshiba 960GB HK3R2. Następnie stworzono dwie grupy RAID 6 i 10, każda grupa miała po 8 dysków SSD od Toshiba. Następnie na każdej grupie RAID stworzono po dwie jednostki LUN iSCSI. Wszystkie cztery jednostki LUN iSCSI zostały podłączone do ESXi 6.5 po przez dwa porty 10GbE. Test wydajności wykonano przy pomocy oprogramowania SysBench i Microsoft SQL Server OLTP.

Podczas testów okazało się, że QNAP TS-1685 miał imponująco niskie opóźnienie podczas odczytu bloków o wielkości 4k, które utrzymywało się poniżej 1ms do poziomu 211 000 IOPS.

W podsumowaniu redakcja Storagereview napisała:

Plusy

  • Niezwykle elastyczny zarówno dla przechowywania, jak i dla przetwarzania
  • Bardzo dobre czasy odpowiedzi w VDBench, zwłaszcza w przypadku serwera NAS w tej kategorii
  • Bardzo dobry współczynnik ceny do jakości

Wady

  • Brak redundantnego zasilacza

Należy pamiętać, że do serwera można zamontować dodatkowo dyski ze złączem M2 oraz dyski PCI NVMe, które dodatkowo mogłyby poprawić wyniki uzyskane w teście.

Pełny test dostępny jest tutaj: http://www.storagereview.com/qnap_ts1685_nas_review

O Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski
Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.