Start » Nowości » Test wydajność serwerów NAS z procesorem ARM vs. AMD vs. Intel dla sieci 10 GbE

Test wydajność serwerów NAS z procesorem ARM vs. AMD vs. Intel dla sieci 10 GbE

Tym razem mamy dla Was bardzo ciekawy test porównawczy serwerów NAS. Po pierwsze test został zrobiony na sieci 10GbE a po drugie w teście brały udział serwer z procesorami od różnych producentów, był to ARM, AMD oraz Intel. Oczywiście smaczku dodaje też fakt, że producenci serwerów NAS, które były testowane pochodzą od QNAP i Synology. Do testów wybrano QNAP TS-531X z procesorem ARM, QNAP TVS-473 z procesorem AMD oraz Synology DS3018xs. Zapraszamy do oglądania testu.

Mam nadzieję, że obejrzeliście cały test, ale jeżeli się Wam nie chciało to wyniki były następujące. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajął TVS-473, czyli AMD jest górą. Drugie miejsce zajął TS-531X (ARM), który po raz kolejny udowadnia, że nie zawsze co droższe jest lepsze, co więcej po raz kolejny wygrywa z ostatnim Synology DS3018xs.

O Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski
Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.