Start » Nowości » Test wydajność serwerów NAS z procesorem ARM vs. AMD vs. Intel dla sieci 10 GbE

Test wydajność serwerów NAS z procesorem ARM vs. AMD vs. Intel dla sieci 10 GbE

Tym razem mamy dla Was bardzo ciekawy test porównawczy serwerów NAS. Po pierwsze test został zrobiony na sieci 10GbE a po drugie w teście brały udział serwer z procesorami od różnych producentów, był to ARM, AMD oraz Intel. Oczywiście smaczku dodaje też fakt, że producenci serwerów NAS, które były testowane pochodzą od QNAP i Synology. Do testów wybrano QNAP TS-531X z procesorem ARM, QNAP TVS-473 z procesorem AMD oraz Synology DS3018xs. Zapraszamy do oglądania testu.

Mam nadzieję, że obejrzeliście cały test, ale jeżeli się Wam nie chciało to wyniki były następujące. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajął TVS-473, czyli AMD jest górą. Drugie miejsce zajął TS-531X (ARM), który po raz kolejny udowadnia, że nie zawsze co droższe jest lepsze, co więcej po raz kolejny wygrywa z ostatnim Synology DS3018xs.

O Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski
Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.
 • Hubert Żężęlewski

  Kolejny zmarnowany test. Komu dajecie ten sprzęt 🙂 ? Poprzednio miał być test nasów a wyszedł test kart sieciowych. Teraz kolejna próba testu urządzeń a wyszedł test systemu plików. Czy tak ciężko zrobić normalny? Na 2 urządzeniach ext4 na jednym brtfs który nie jest demonem dla operacji na małych plikach, które tu użyto.

  • Nic nie jest zmarnowane, test jest jaki jest i jest wiarygodny. Jeżeli potrafisz lepiej to podaj adres wyślemy Ci serwer przetestujesz i podzielisz się swoimi wynikami OK ?

   • Hubert Żężęlewski

    Grzegorzu, nie mam czasu na głupoty i udowadnianie pokrętnymi testami naciąganych teorii. Posiadam NASy, zarówno Qnapa jak i Synology (oba x86) i nie potrzebuję się przekonywać. Nie mam sieci 10Gbe, więc skończyłoby się jak w poprzednim teście, że zamknąłbym porty i tyle byśmy wiedzieli.
    Autor filmu posiadał wiele urządzeń na odpowiedniej infrastrukturze i mógł zrobić to rzetelnie. Chętnie bym się z takim testem zapoznał. Porównanie systemu plików to również ciekawa sprawa, tylko niestety ktoś złe wnioski wyciągnął w podsumowaniu tego.

    TS-473 to zajebisty hardwareowo sprzęt i bez problemu powinien we wszystkich znanych mi zastosowaniach wciągnąć nosem konkurentów. Ale bajerę, że ARMy są tanim i wydajnym rozwiązaniem dla NAS to proszę zostawić firmie Synology 🙂

    Chyba że jest inaczej… to podeślij tego 531 na warsztat to dam znać czy przebije wydajnościowo kieszeń USB3.0 😉