Doskonała wydajność, przemyślana konstrukcja a do tego rewelacyjny interfejs w postaci DiskStation Manager’a zdążyły zdobyć szerokie grono klientów. Sama oferta jest na tyle dobrze przemyślana, że każdy potencjalny klient znajdzie w niej coś dla siebie. Począwszy od prostych rozwiązań obsługujących jeden dysk twardy, skierowanych dla klientów chcących scentralizować przechowywanie danych w domu, a skończywszy na zaawansowanych systemach dyskowych przeznaczonych dla średnich i dużych firm, obsługujących ponad 2.000 kont użytkowników i 15 dysków twardych. Macierz którą tutaj opisujemy należy do tej drugiej kategorii produktów. Łączy w sobie obsługę 4 dysków twardych, doskonały system zarządzania urządzeniem – DiskStation Manager – oraz bardzo wysoką jakość wykonania.Wydajność zastosowanych komponentów pozwala nie tylko na jednoczesny dostęp do przechowywanych zbiorów ponad 500 użytkowników, ale również monitoring wideo z dwudziestu kamer IP, współdzielenie dwóch drukarek, zdalne pobieranie i wysyłanie danych czy obsługę kolejnych 5 dysków twardych za pomocą Synology DX510. Gdy dodamy do tego możliwość konfiguracji NASa jako serwera www, serwera poczty e-mail, czy też serwera DLNA otrzymujemy produkt, którego cena wydaje się po prostu śmieszna. Jedno urządzenie potrafi zastąpić wiele innych urządzeń w firmie, a wymienione możliwości to tylko wierzchołek przysłowiowej góry lodowej, gdyż NAS Synology potrafi dużo, dużo więcej – jak choćby monitoring stanu kamer za pośrednictwem telefonów komórkowych z każdego miejsca na Świecie, uruchomienie serwera Squeezebox firmy Logitech, a ostatnio – również menedżera kluczy sprzętowych HASP! Po prostu, otrzymujemy – jak zwykle w przypadku produktów Synology – produkt niemal doskonały.

Warto również wspomnieć o testowanej od jakiegoś czasu nowej funkcji – Time Machine, która odpowiada za tworzenie kopii bezpieczeństwa wybranych folderów współdzielonych w kilku wersjach, dzięki czemu powrót do zmienionych dokumentów jest obecnie po prostu banalny. Gdy już jesteśmy przy archiwizacji i kopiach bezpieczeństwa nie wypada ominąć tematu oprogramowania dołączonego do macierzy, którego zadaniem jest synchronizacja i przesyłanie na NAS wybranych zbiorów z komputera stacjonarnego.

Dlaczego jest to produkt niemal doskonały? Bo za rok musi ukazać się kolejny model, który będzie szybszy, lepszy i wydajniejszy od tego, który tutaj zaprezentowaliśmy – a na chwilę obecną DS411+ jest konkurencją samą dla siebie. Rekomendacja!

Pełna recenzja dostępna jest tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *