Jednym z kryteriów wyboru serwera NAS do domu lub firmy są nie tylko możliwości, ale i cena. Urządzenia sieciowej pamięci masowej niejednokrotnie kosztują kilka tysięcy złotych. Wydatek tak pokaźnej kwoty może być zwykłym marnotrawieniem pieniędzy gdyż wbudowane w serwer zaawansowane funkcje nigdy nie będą wykorzystane lub są po prostu zbędne w naszej infrastrukturze sieciowej.Ds413b

Kryterium ceny nie jest jednak elementem decydującym przy wyborze serwera. Decydując o zakupie NAS-a kierujemy swoją uwagę w stronę jego funkcji, możliwości oraz osprzętu. Jednocześnie serwer pod względem sprzętowym powinien posiadać elementy, które zapewnią mu nieprzerwaną pracę i bezpieczeństwo danych.

Synology opracował 4-dyskowe rozwiązanie dla grup roboczych, biur i domu o nazwie DiskStation DS413. Jakie możliwości oferuje nowa jednostka Synology? Czym różni się od rozwiązań „z plusem”? Czy DS413 może stać się centralnym magazynem na dane i kopie zapasowe? Przekonamy się o tym za chwilę prezentując możliwości brata bliźniaka DS413+.

Wydawać by się mogło, że nie uda się znaleźć dobrze przygotowanego i dopracowanego serwera NAS dla użytkowników domowych i niewielkich biur. Wybór pomiędzy tanimi rozwiązaniami, które nie oferują wielu możliwości a drogimi zestawami, które z kolei nafaszerowane są funkcjami niejednokrotnie zbędnymi będzie niemożliwy. A jednak! Synology DiskStation DS413 to odpowiedź producenta na potrzebę niedrogiego serwera NAS, który oferuje bardzo rozbudowane możliwości konfiguracyjne i dobrą wydajność. Wprowadzając coraz to nowsze i ciekawsze funkcje narzędziowe, ochrony danych oraz multimedialne Synology wybija się znacznie w czołówce producentów serwerów NAS.

Ciekawie wyglądająca konstrukcja DS413 oparta o sprawdzone rozwiązania i znakomity system DiskStation Manager 4.1 (a po aktualizacji DSM 4.2) pozwala na zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Bardzo cieszy fakt, że producent stale rozwija swoje portfolio produktowe, skupiając się nie tylko na konstrukcjach biznesowych i korporacyjnych, ale dba także o użytkownika domowego.

Plusy:
• dość atrakcyjna cena
• ogromne możliwości konfiguracji wolumenów dyskowych
• rozbudowane funkcje multimedialne

Minusy:
• brak czytnika kart multimedialnych
• brak przycisku USB Copy zwiększającego funkcjonalność frontowego portu USB
• jedynie 2 porty USB 3.0

Pełny test dostępny na: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/synology-diskstation-ds413-test.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *