Obecnie na rynku profesjonalnych kart fiber channel, przodują dwie firmy Emulex oraz QLogic. Obie firmy chwalą się, że ich karta jest najszybsza. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak wypadły karty Fiber Channel 16 oraz 8 Gigabit obu producentów w teście porównawczym to zapraszamy do lektury.

123

W teście porównano dwie dwu portowe karty QLogic QLE2672 oraz Emulex LPe16002. Na początek różnica w budowie obu kart, jak widać QLogic izoluje oba porty co umożliwia uruchomienia usługi wysokiej dostępności między portami karty.

1W teście, w którym testowano ilość dostarczanych IOPS zdecydowanie lepiej wypadł Emulex, wyniki widać na poniższym wykresie.

2

Podczas testów dodatkowo sprawdzono jak grzeją się poszczególne komponenty na kartach sieciowych. Jak widać poniżej, karty Emulex grzeją się mniej, jednocześnie dostarczając lepsze osiągi w przeliczeniu na 1 W.

1102vs8242

Oba powyższe testy były wykonywane w laboratorium, natomiast te, które zostaną zaprezentowane poniżej były wykonywane w środowisku produkcyjnym. Zobaczymy jak w takim środowisku radzą sobie obie karty. Ale najpierw test przepustowości kart 8Gb i 16Gb oraz czas zakończenia zadania.

3

4

Powyższe wyniki pokazują, że warto inwestować w rozwiązania 16Gb, ale należy pamiętać, że dwukrotnie większe pasmo nie jest równoznaczne z podwojeniem wydajności takiej karty. A teraz przedstawimy wyniki kart Emulex oraz Qlogic w tym samym środowisku.

5

6

Reasumując QLogic jest o 16% procent szybszy, ale należy pamiętać, że ilość IOPS też jest bardzo ważne, szczególnie gdy mamy doczynienia z systemami do wirtualizacji, gdzie jedna karta czasami dostarcza IOPS dla kilkunastu maszyn wirtualnych.

Źródło: QLE2600_16GFC_HBA_Evaluation_Demartek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *