Telefonica wprowadziła do oferty usługę dysku w chmurze, nowa propozycja w katalogu usług cloud została wdrożona w oparciu o rozwiązanie CTERA. Dysk w chmurze zabezpiecza nasze dane w chmurze, umożliwia synchronizację – coś jak Dropbox tylko, że dla firm – umożliwia współdzielenie plików oraz wykonywanie backupu komputerów. cloud storage

Telefonica kieruje usługę Wirtualnego Dysku Sieciowego, która oferuje funkcjonalność cloud storage dla firm, użytkowników końcowych oraz centrów danych zarządzanych przez Telefonica w Hiszpanii.

Ta usługa jest rozwiązaniem hybrydowym , która łączy funkcjonalność składowania danych w chmurze z lokalną funkcjonalnością NAS. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownicy mogą przechowywać swoje dane w chmurze i mają do nich bezpieczny dostęp z urządzeń mobilnych.

Usługa jest dobrze zabezpieczona, dane są zaszyfrowanym za pomocą klucza AES 256 i przesyłane w tunelu SSL 128-bitów. Aplikacja jest zintegrowana z systemem Windows, korzystasz z niej jak z lokalnego dysku sieciowego.

Wirtualny Dysk Sieciowy umożliwia wykonywania kopii zapasowych bezpośrednio do chmury, dzięki temu dane są zabezpieczone dwupoziomowo i w razie potrzeby pozwala to mieć drugą kopię plików i umożliwia przywrócenie całej kopii lub pojedynczych plików w razie potrzeby bezpośrednio z chmury.

Firma może zarządzać wirtualnymi dyskami swoich pracowników, może udzielać uprawnień do dysku i otrzymywać szczegółowe raporty aktywności użytkownika, tzn. Kto? Kiedy? Z jakiego IP? Co robił i na którym pliku? Czy zapisał plik? Czy go edytował? Czy go pobierał? Czy go kasował? itp. Istnieje również możliwość integracji usługi z Active Directory lub LDAP, dzięki czemu łatwiej zarządza się użytkownikami w firmie. 

Usługa jest dostępna od 5 euro miesięcznie, w tej cenie otrzymujemy licencję dla firmy, która  zawiera 20 GB przestrzeni w chmurze. Dodatkowo licencja dla kopii zapasowych to koszt 3,5 euro miesięcznie za jeden komputer, jeżeli chcemy wykonywać kopie serwerów to musimy zapłacić 44,90 € miesięcznie, wtedy otrzymujemy przestrzeń 100 GB.

Źródło: http://www.baquia.com/blogs/cloud/posts/2013-01-28-telefonica-lanza-un-disco-virtual-para-empresas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *