Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wirtualizację w środowiskach korporacyjnych centrów danych szeroko stosuje się technologie iSCSI. Firma QNAP szukając możliwości poprawienia wydajności pamięci masowych dla korporacji oraz małych i średnich przedsiębiorstw nawiązała współpracę z firmą Mellanox®, przodującym w branży dostawcą urządzeń sieciowych w celu dodania obsługi iSER (iSCSI Extensions for RDMA) w urządzeniach QNAP NAS. Zainstalowanie zgodnej z iSER karty sieciowej 10GbE lub 40GbE może znacznie zwiększyć przepustowość pomiędzy urządzeniami QNAP NAS i serwerami VMware® ESXi.

Zoptymalizowana wydajność środowiska wirtualizacji

Technologia iSER umożliwia pomijanie standardowych sterowników sieciowych, i bezpośrednie przechodzenie do buforów pamięci serwera ESXi i pamięci masowej. Został również skrócony czas reakcji w celu zapewnienia jakości usług NAS. Łącząc technologię iSCSI z RDMA (Remote Direct Memory Access, zdalny bezpośredni dostęp do pamięci) rozwiązanie iSER zapewnia imponującą poprawę i większą wydajność w porównaniu z istniejącymi środowiskami wirtualizacji VMware.

Wydajność środowisk wirtualizacyjnych została znacząco zoptymalizowana przez połączenie technologii iSER z buforowaniem SSD, Qtier™ lub konfigurację „all-flash”.

Uzyskaj dostęp do nieograniczonej wydajności dzięki technologii iSER

Podczas testowania rozwiązania QNAP technologia iSER może zwiększyć wydajność losowego odczytu i zapisu macierzy typu „all-flash” o 60%, przy zoptymalizowaniu czasu oczekiwania o 50%. Oznacza to bezkonkurencyjną wydajność systemu QNAP NAS wdrożonego jako magazyn danych środowiska VMware.

Dalsze zwiększenie wydajności dzięki technologii Qtier

Chociaż rozwiązania z pamięci masowej typu „all-flash” zapewniają najwyższą wydajność, są one poza możliwościami budżetowymi większości organizacji i nie zapewniają pojemności oferowanej przez dyski twarde. popularną alternatywę dla pilnujących kosztów firm poszukujących możliwości optymalizacji wydajności stanowią hybrydowe rozwiązania pamięci masowej (połączenie dysków twardych i napędów SSD). Przy zastosowaniu połączenia technologii Qtier z iSER dane w środowisku wirtualizacyjnym są nie tylko automatycznie przydzielane do różnych napędów w zależności od częstotliwości dostępu, ale często używane dane przechowywane na najszybszych napędach mają taką samą wydajność jak w konfiguracjach typu „all-flash”. Podczas testów systemy QNAP NAS z 12 napędami SSD i 12 dyskami twardymi z technologią Qtier osiągają 180.000 losowych operacji wejścia-wyjścia na sekundę. Jest to prędkość porównywalna z konfiguracjami składającymi się tylko z dysków SSD bez ograniczania całkowitej pojemności.

Wymagania technologii iSER

System QNAP NAS z procesorem Intel® lub AMD (z systemem QTS 4.3.4 lub nowszym) z gniazdami rozszerzeń. Aby umożliwić obsługę technologii iSER, wymagana jest instalacja dedykowanych kart sieciowy obsługujących iSER na serwerach QNAP NAS i VMware ESXi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *