Gary Shen zrobił to ponownie, tym razem postanowił porównać wydajność serwerów TS-453B oraz DS918+ przy zapisie danych na wolumin zaszyfrowany kluczem AES 256 bitów. Do testów wykorzystał dyski WD RED 4TB i skonfigurował je w RAID 6, na którym utworzył wolumin o wielkości 100GB. Podczas testów zapisał na serwer NAS 5000 plików różnego typu, po 1250 sztuk Excel, PDF, PowerPoint oraz WORD. Zapraszamy do obejrzenia testu.

 

Dla tych, którym nie chce się do końca oglądać testu informujemy, że QNAP ukończył zadanie w 92 sekundy, a Synology w 259 sekund. Należy tu dodać, że to suma wyników dla 3 prób, czyli można powiedzieć, że w 92 sekundy QNAP zapisuje 1500 plików.

Na pewno znajdą się osoby, które będą kwestionować ten test bo przecież porównano BTRFS do EXT4. Wynika to z tego, że chcieliśmy, aby oba serwery miały możliwość szyfrowania całego woluminu i obsługiwały migawki. Niestety Synology nie ma migawek na systemie plików EXT4 i nie obsługuje szyfrowania woluminów na EXT4.

Wiemy jednak, że Synology na EXT4 obsługuje szyfrowanie wybranych udziałów zresztą podobnie jak QNAP, dlatego z ciekawości porównaliśmy wydajność Synology na szyfrowanym udziale w systemie plików EXT4 do wydajności na szyfrowanym woluminie na BTRFS i się mocno zdziwiliśmy, byliśmy pewni, że EXT4 będzie wydajniejsze, a jednak BTRFS wygrał.

Wynik jaki uzyskał Synology DS918+ jest bardzo słaby, dlatego zdecydowaliśmy się dać drugą szansę i sprawdzić jak to samo porównanie wypadnie w stosunku do QNAP TS-431P2 i niestety dla Synology efekt był podobny.

Wyniki testu dla tych którym nie chce się oglądać całego wideo:

TS-431P2 Total Write Time = 98 sec

DS918+(Btrfs) Total Write Time = 264 sec

DS918+(Ext4) Total Write Time = 387 sec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *