Synology wprowadza DiskStation DS216

Tajpej, Tajwan — 10 grudnia 2015 — Synology® Inc. prezentuje DiskStation DS216,  dwuzatokowy i bogaty w różnorodne funkcjonalności serwer NAS idealnie dopasowany dla grup roboczych i środowisk biurowych, a także zaprojektowany dla udostępniania i ochrony danych.

„DS216 szybko stanie się Twoim najlepszym partnerem w pracy, zapewniając wiele przydatnych aplikacji biurowych i pomagając w poprawie wydajności pracy.” powiedział Jason Fan, Product Manager w Synology Inc.

DS216 jest zaprojektowany do wykonywania wielu zadań równocześnie, w najlepszej relacji ceny do wydajności. Napędzany dwurdzeniowym procesorem 1.3 GHz oraz 512 MB pamięci RAM DDR3, DS216 przewyższa swojego poprzednika i oferuje prędkości zapisu i odczytu przekraczające 111 MB/s w konfiguracji RAID 1 dla środowiska Windows®.

Dzięki wbudowanej jednostce zmiennoprzecinkowej (FPU), która dodatkowo zwiększa możliwości procesora, DS216 przyspiesza procesy przetwarzania miniatur i ulepsza wyświetlanie zdjęć w różnych rozdzielczościach. Ze sprzętowym silnikiem szyfrowania, odciąża także zadania głównego procesora związane z obliczeniami szyfrowania, przyczyniając się do poprawy szybkości transferu plików. DS216 posiada port USB i przycisk USB copy na przednim panelu dla łatwego transferu danych.

Zaprojektowany z myślą o utrzymaniu ciągłej pracy usług, DS216 wyposażony jest kieszenie pozwalające na wymianę dysków podczas pracy i niewymagające użycia narzędzi podczas montażu, upraszczając wymianę dysków i konserwację.

DS216 działa z DiskStation Manager (DSM), najbardziej zaawansowanym i intuicyjnym systemem operacyjnym urządzeń NAS. Posiadający szeroki zakres zastosowań, od kopii zapasowej po zarządzanie siecią, DS216 zapewnia wszystkie niezbędne usługi biznesowe oraz zwiększa wydajność pracy. Firma Synology otrzymała nagrodę  „PC Mag Business Choice Award winner ” drugi rok z rzędu, zdobywając najlepszą ocenę w każdej kategorii tego rankingu, wliczając niezawodność, jakość i gotowość udzielenia rekomendacji.

O Jacek Wojda

Avatar
Hardkorowy użytkownik Synology działający od samego początku pierwotnego forum ProNAS.pl. Zarażony niedawno QNAP'em, godzący ze sobą wszystkie rozwiązania i korzystający z najlepszych cech obydwu platform.

Check Also

System QNAP NAS OS integruje narzędzia Microsoft Office, aby efektywnie edytować dokumenty

QNAP® Systems, Inc. nawiązał współpracę z firmą Microsoft w celu integracji rozwiązania Office z systemem …