Wraz z zaprezentowaniem nowego oprogramowania DSM w wersji 4.1 Synology zdecydowało się zrezygnować z oprogramowania Synology Assistant, którego zadaniem było odnalezienie w sieci serwera Synology i przeprowadzenie użytkownika przez proces pierwszej instalacji.

Synology Assistant służył użytkownikom serwerów Synology przez ponad 4 lata, jednak w erze urządzeń mobilnych Synology postanowiło zastąpić go przez Synology Web Assistantem. Funkcjonalnie nie będzie się on niczym różnił od poprzednika poza tym, że nowej aplikacji nie trzeba instalować. Wystarczy, że w przeglądarce wpiszemy find.synology.com wtedy pojawi się nam interfejs jak poniżej.

Jeżeli w lokalnej sieci jest serwer Synology to Web Assistant go znajdzie, jednak jakby się to nie udało to zawsze możemy pobrać stary dobry Synology Assistant.

Nowym udogodnieniem jest możliwość pobierania pliku oprogramowania DSM z serwerów Synology bezpośrednio na serwer Synology, który chcemy skonfigurować. Do tej pory należało pobrać plik na komputer i dopiero z komputera wgrać go na lokalny serwer Synology.

Web Assistant jest dostępny domyślnie dla modeli: DS213+, DS213, DS413j, DS413 i DS213air. Inne wersjez serii x13 będą obsługiwać Web Assistant po wgraniu DSM 4.1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *