8 grudnia 2021 roku, firma Synology ogłosiła wprowadzenie na rynek FlashStation FS2500, najnowszego modelu z oferty serwerów z dyskami flash, a także aktualizację oferty dysków SSD o modele SAT5210, SNV3410 i SNV3510.

Synology FlashStation FS2500: wszechstronna platforma pamięci masowej dla małych i średnich firm

 

Model FS2500 zaprojektowano z myślą o wdrożeniach IT w firmach wymagających szybkiej pamięci masowej o niskich opóźnieniach, w tym maszyn wirtualnych i zadań postprodukcji. Kompaktowa obudowa o wysokości 1U mieści 12 2,5-calowych kieszeni na dyski SATA, zapewniając dużą pojemność i prostą instalację.

Nowy model FS2500 zaspakaja rosnące zapotrzebowanie na rozproszone systemy komputerowe — mówi Julien Chen, menedżer produktu w firmie Synology. „Niewielkie rozmiary sprawiają, że jest to uniwersalne rozwiązanie, które można wdrożyć w urządzeniach brzegowych lub w aplikacjach mobilnych”.

Urządzenie zapewnia ponad 170 000/82 000 operacji losowego odczytu/zapisu wielkości próbki 4K1 oraz dwa porty 10GbE z możliwością rozbudowy do 10/25 GbE2.

Dzięki systemowi operacyjnemu DiskStation Manager (DSM) model FS2500 zapewnia niezawodność i prostotę konserwacji. Inteligentne funkcje pamięci masowej, takie jak automatyczna naprawa dysków, deduplikacja pamięci masowej3 i migawki w połączeniu z możliwością zdalnego tworzenia kopii zapasowych, zapewniają dostępność danych i usług.

 

Synology SAT5210 i SNV3410/3510: dyski SSD klasy korporacyjnej dla serwerów Synology

Wprowadzona na rynek w zeszłym roku jako odpowiedź na coraz bardziej rygorystyczne wymagania w zakresie sprawności i stałej wydajności gama dysków SSD firmy Synology okazała się niezawodnym rozwiązaniem do obsługi operacji IT w wielu bardzo wymagających sytuacjach.

Przy ciągłych zakłóceniach w łańcuchu dostaw dla nikogo nie było zaskoczeniem, że dostawcy zaczęli wymieniać komponenty — mówi Chen. — Dla użytkowników końcowych często oznacza to, że w kwestii danych technicznych kupowanych produktów muszą zdać się na szczęście. Nie ma to miejsca w przypadku naszych dysków SSD, ponieważ rygorystyczne testy w połączeniu z procesami sprawdzania poprawności gwarantują optymalne działanie naszych systemów.

Dyski Synology są projektowane w ścisłej współpracy z całym szeregiem inżynierów odpowiedzialnych za pełną integrację sprzętu i oprogramowania w każdym systemie pamięci masowej, zapewniając nowe funkcje i optymalizację, które w innym wypadku byłyby niemożliwe do osiągnięcia.

Dyski SSD SAT5210 SATA i dyski SSD SNV3410/3510 M.2 NVMe zapewniają wiodącą w swojej klasie spójność i niezawodną wydajność w zakresie pamięci masowych składających się z dysków flash oraz zadań pamięci podręcznej. Analizy okresu eksploatacji4  są oparte na rzeczywistych obciążeniach, zapewniając dokładniejsze i wygodniejsze informacje zespołom IT. Przyszłe aktualizacje oprogramowania sprzętowego dysków5 będą również dostarczane bezpośrednio przez system Synology DSM w celu zminimalizowania zakłóceń.

Zestawienie parametrów dysków SSD

1.Dane dotyczące wydajności zostały uzyskane w wyniku wewnętrznych testów firmy Synology. Faktyczna wydajność może zmieniać się w zależności od środowiska testowego, sposobu użytkowania i konfiguracji. Dodatkowe informacje można znaleźć na wykresach wydajności.
2. Najbardziej aktualną listę zgodnych kart sieciowych można znaleźć na liście zgodności.
3. Deduplikacja danych jest dostępna tylko w wybranych modelach i tylko w przypadku woluminów Btrfs złożonych z dysków SSD firmy Synology. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.
4. Analiza okresu eksploatacji jest dostępna w systemie DSM w wersji 6.2.3-25426 i nowszych.
5. Automatyczne aktualizacje oprogramowania sprzętowego są dostępne w systemie DSM w wersji 6.2.4-25556 i nowszych.