Firma Synology® Inc. wprowadza na rynek swój pierwszy dwudyskowy moduł rozszerzający – model DX213. Urządzenie kierowane jest do odbiorców biznesowych oraz wymagających użytkowników, zainteresowanych szybkim powiększeniem dostępnej przestrzeni na dane.

– Zarządzanie i obsługa rosnącej liczby plików nie powinna zbytnio angażować przedsiębiorców. Właśnie dlatego opracowaliśmy DX213. Synology chce pomóc użytkownikom w sytuacji, gdy wyczerpuje się przestrzeń na pliki w serwerze DiskStation. Dodatkowe dwa dyski twarde w module rozszerzającym szybko i bezproblemowo zapewnią dodatkowe miejsce na dane – powiedział Chad Jiang, Product Manager w Synology Inc.

Wybrane modele serwerów DiskStation we współpracy z DX213 umożliwiają bezpośrednie powiększenie macierzy RAID bez konieczności żmudnego formatowania istniejących dysków twardych. Dodatkową korzyścią jest także brak przerwy w pracy serwera podczas rozszerzania przestrzeni na dane za pośrednictwem modułu. Użytkownicy mogą także wykorzystać DX213 jako niezależny ale połączony z DiskStation magazyn plików. Wówczas, może pełnić m.in. funkcję lokalnego nośnika kopii zapasowej plików.

Za połączenie DX213 z DiskStation odpowiada opracowany przez Synology i gwarantujący niezawodność mechanizm Plug-n-use, wykorzystujący przewód eSATA, który dla większej niezawodności wyposażony jest w specjalne złącza na obydwu końcach. Umożliwia on transfer danych z maksymalną przepustowością 3,0 Gb/s. Dzięki temu DX213 zapewnia wydajność odpowiadającą serwerowi DiskStation i w połączeniu z nim działa jak jedno urządzenie.

Synology DX213 posiada energooszczędny tryb Deep Sleep, który uruchamia się automatycznie, gdy system przez określony czas nie wykonuje żadnych operacji. We współpracy z wybranymi modelami DiskStation, DX213 może także włączać się i wyłączać automatycznie wraz z serwerem, do którego jest podłączony.

Więcej informacji na stronie http://www.synologic.pl.

Lista kompatybilnych serwerów DiskStation dostępna jest pod adresem: http://www.synology.com/support/faq_show.php?lang=plk&q_id=408 .

Dostępność
Synology DX213 jest już dostępny w EPA Systemy dystrybutora firmy Synology na terenie  Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *