28 stycznia 2016—Synology® Inc. zaprezentowało DiskStation DS216+, 2-kieszeniowy serwer NAS o wysokiej wydajności przeznaczony dla użytkowników domowych i pracowników małych biur, którzy potrzebują wydajnego i bezpiecznego rozwiązania do przechowywania danych, aby chronić i udostępniać zasoby cyfrowe oraz korzystać z transkodowania wideo w locie.

„Posiadanie mocnego serwera NAS to dostarczenie pracownikom małych biur szybkiego rozwiązania do udostępniania plików, sporo aplikacji i narzędzi do współpracy online lub umożliwienie użytkownikom domowym transkodowania i strumieniowego przesyłania materiałów wideo wysokiej jakości na różne urządzenia. DS216+ został zaprojektowany dokładnie do takich celów i pokazuje nasze zaangażowanie w sprostanie wysokim oczekiwaniom naszych użytkowników,” mówi Jones Tsai, Hardware Design Director w Synology Inc.

Wyposażony w procesor Intel® Celeron® N3050 z szyfrowaniem Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI), DS216+ oferuje wysoką wydajność, przekraczającą 111 MB/s w odczycie i zapisie, przy jednoczesnym zapewnieniu prędkości transmisji zaszyfrowanych danych – ponad 113 MB/s podczas odczytu i 109 MB/s w trakcie zapisu. Ponadto, DS216+ może transkodować w locie wideo o standardzie H.264 4K do rozdzielczości 1080p, dzięki czemu miłośnicy wysokiej rozdzielczości mogą przesyłać strumieniowo swoje pliki multimedialne, bez względu na przepustowość sieci lub potencjalne ograniczenia urządzeń klienckich.

„Użytkownicy domowi oraz pracownicy małych biur poszukują nowych poziomów wydajności, bezpieczeństwa i inteligencji w systemach storage. Z procesorem Intel® Celeron® N3050 i szyfrowaniem Intel® AES-NI, Synology DS216+ zaspokaja te potrzeby. Intel i Synology razem są w stanie dostarczyć swoim klientom lepszą wydajność i ROI,” mówi Andrea Nelson, Director of Storage Marketing, Storage Group w Intel.

Dzięki wdrożeniu system plików Btrfs, DS216+ oferuje zaawansowaną ochronę danych umożliwiając wykonywanie migawki z określonego punktu w czasie i przywracanie, wbudowaną kontrolę integralności danych, mirroring metadanych oraz kontrolę limitów dla folderów udostępnianych (dodatkowo do limitów dla pojedynczych kont użytkowników). DS216+ posiada także hot-swappowe kieszenie na dyski niewymagające użycia narzędzi podczas montażu i dzięki kontroli przednich diod LED, pozwala użytkownikom dostosować jasność diod LED według ustawień harmonogramu.

1 Comment

  • Grzegorz Bielawski, 29 stycznia 2016 @ 16:38 Reply

    Chwalą się systemem BTRFS, który jest nadal w fazie testów, bardzo odpowiedzialne. Przecież każdy wie, że dane to bardzo ważna sprawa i nie powinno się, ryzykować trzymając je na niesprawdzonych systemach plików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *