Tajpej, Tajwan — 12 listopada 2015 — Synology® Inc. przedstawia DS716+, skalowalny 2–zatokowy serwer NAS dostosowany pod względem szyfrowania, wyposażony w czterordzeniowy procesor i system plików Btrfs. DS716+ został zaprojektowany dla małych i średnich firm potrzebujących solidnego i bardzo wydajnego serwera oraz pamięci masowej.

„DS716+ ma w sobie mnóstwo mocy, ale równocześnie pozostaje niezwykle kompaktowy i wierzymy, że jest to idealny produkt dla wymagających profesjonalnych użytkowników, bez względu na to czy potrzebują szerokiego wachlarza aplikacji lub serwera plików, który może obsłużyć wiele jednoczesnych zapytań, nawet w zaszyfrowanym środowisku”, powiedział Chad Chiang, Product Manager w Synology Inc.

Posiadający 2GB pamięci RAM i czterordzeniowy procesor 1.6GHz z możliwością taktowania częstotliwością 2.08GHz oraz wspierający szyfrowanie AES-NI, DS716+ zapewnia spektakularne wyniki transferu zaszyfrowanych plików z prędkością osiągającą do 223Mb/s w odczycie i 137Mb/s w zapisie. Ponadto, pozwala transkodować w locie wideo jakości 4K H.264 do rozdzielczości 1080p.

Zaprojektowany dla prostego montażu dysków twardych i z naciskiem na niezawodność systemu, DS716+ jest wyposażony w kieszenie na dyski nie wymagające użycia narzędzi, wspiera wymianę na gorąco oraz posiada dwa gigabitowe porty LAN z obsługą przełączania awaryjnego w celu zapewnienia ciągłości usług. Ponadto oferuje trzy porty USB 3.0 dla szybszej transmisji danych i jeden port eSATA, jako opcję tworzenia zewnętrznych kopii zapasowych.

Użytkownicy mogą również włączyć Btrfs, nowoczesny system plików przeznaczony do uzyskania wyższej odporności na uszkodzenia, lepszego zarządzania i zaawansowanej ochrony danych, który umożliwia wykonywanie migawek z określonego punktu w czasie oraz przywracanie. Posiada także wbudowaną kontrolę integralności danych, kopie lustrzane metadanych lub limity dla folderów udostępnionych.

DS716+ działa z DiskStation Manager (DSM), najbardziej zaawansowanym i intuicyjnym systemem operacyjnym urządzeń NAS. Posiadający szeroki zakres zastosowań, od kopii zapasowej po zarządzanie siecią, DS716+ zapewnia wszystkie niezbędne usługi biznesowe oraz zwiększa wydajność pracy. Firma Synology otrzymała nagrodę  „PC Mag Business Choice Award winner ” drugi rok z rzędu, zdobywając najlepszą ocenę w każdej kategorii tego rankingu, wliczając niezawodność, jakość i gotowość udzielenia rekomendacji.

Dostępność

DS716+ jest dostępny na całym świecie.

6 Comments

 • Grzegorz Bielawski, 12 listopada 2015 @ 18:16 Reply

  „Ponadto, pozwala transkodować w locie wideo jakości 4K H.264 do rozdzielczości 1080p.” to tak jakby się chwalić, że 1080p mogę transkodować do 360p :), jak mam 4k to chcę transkodować do 4k, a nie do 1080p, rozumiem, że to wynika z ograniczeń sprzętowych Synology, tylko po co się tym chwalić 🙂

  • Jacek Wojda, 13 listopada 2015 @ 00:38 Reply

   A ja to rozumiem inaczej. Materiały multimedialne transkoduje się właśnie do niższych rozdzielczości, jaki sens ma transkodowanie do tej samej rozdzielczości? Wtedy po prostu taki materiał ogląda się taki, jaki jest. Tu chodzi chyba o to, że DS716+ ma moc (sprawdzimy, sprawdzimy!) żeby 4K przerobić w locie dla DLNA lub urządzeń mobilnych.

  • tomasz barwinski, 13 listopada 2015 @ 12:30 Reply

   Transkodowanie polega chyba na przeskalowaniu materiału aby dało się go obejrzeć na urządzeniu niewspierającym oryginalnego materiału więc transkodowanie materiału 4k do 4k chyba nie ma sensu 🙂

  • mikhnal, 13 listopada 2015 @ 13:15 Reply

   A ja to rozumiem inaczej. Materiały multimedialne transkoduje się właśnie do niższych rozdzielczości, jaki sens ma transkodowanie do tej samej rozdzielczości? Wtedy po prostu taki materiał ogląda się taki, jaki jest. Tu chodzi chyba o to, że DS716+ ma moc (sprawdzimy, sprawdzimy!) żeby 4K przerobić w locie dla DLNA lub urządzeń mobilnych.

   • Grzegorz Bielawski, 13 listopada 2015 @ 15:08 Reply

    Wiele osób wykorzystuje transkodowanie do oglądania filmów na TV, które nie mają kodeków, przykład, jeżeli masz TV 4K, ale nie obsługuje kodeków filmu, który masz w 4k, to wtedy transkodujesz go na serwerze NAS i przesyłasz na TV.

    • mikhnal, 18 listopada 2015 @ 15:25 Reply

     Fakt, teraz to ma sens. Przykładem może być chyba nowy kodek HEVC, czyli x265.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *