15 czerwca 2022 r. firma Synology ogłosiła dostępność modelu HD6500, pierwszego z serii HD, zaprojektowanego z myślą o potrzebach w zakresie pamięci masowej o dużych rozmiarach. Model HD6500 w obudowie 4U z 60 kieszeniami usprawnia przechowywanie danych na poziomie petabajtów dzięki obsłudze do 960 TB na obudowę. Można go łatwo połączyć z maksymalnie 4 dodatkowymi jednostkami rozszerzającymi RX6022sas z 60 kieszeniami, co daje ponad 4 PB pamięci masowej w obudowie 20U.

Model HD6500 może zapewnić ponad 6688 MB/s przy odczycie sekwencyjnym i 6662 MB/s przy zapisie sekwencyjnym, co czyni go niezwykle wydajnym rozwiązaniem dla scenariuszy wymagających ogromnych ilości danych, takich jak wielkoskalowa pamięć masowa dla studiów filmowych, tworzenie kopii zapasowych na dużą skalę na potrzeby monitoringu wideo oraz tworzenie kopii zapasowych komputerów biurowych w przedsiębiorstwach.

 „System HD6500 naprawdę przesuwa granice skalowalnej pamięci masowej” — powiedział Jason Fan, Product Manager w firmie Synology. „Prosta natura tego rozwiązania, praktycznie plug and play, sprawia, że można je łatwo zintegrować z dowolnym istniejącym środowiskiem IT, bez konieczności dodatkowego szkolenia. Model HD6500, wyposażony w system DSM 7.1, oferuje te same wszechstronne rozwiązania do zarządzania danymi i tworzenia kopii zapasowych, na których nasi klienci obecnie w dużym stopniu polegają, ale teraz w wyjątkowo dużym pakiecie”.

Ogromna skalowalność i niezawodna wydajność

Dzięki 60 kieszeniom w obudowie 4U do montażu w szafie serwerowej i obsłudze do 300 dysków po rozszerzeniu, Synology HD6500 to idealne rozwiązanie pamięci masowej o dużej gęstości dla zastosowań pamięci masowej na dużą skalę do przechowywania często i rzadko używanych danych, takich jak pełne kopie zapasowe systemu, postprodukcja wideo i duże wdrożenia monitoringu.

Elastyczne opcje łączności

  • Zarządzanie poza pasmem (OOB): Uprości rozwiązywanie problemów, zdalnie zarządzając wyłączonymi urządzeniami i uzyskując dostęp do krytycznych logów za pomocą dedykowanego interfejsu.
  • Dwa źródła zasilania: Zmniejszy prawdopodobieństwo pogorszenia dostępności danych i usług przez przerwy w zasilaniu w pojedynczym kanale dystrybucji lub jednostce danych protokołu (PDU) dzięki nadmiarowemu zasilaczowi.
  • Architektura rozszerzenia o wysokiej niezawodności: Nadmiarowe łącza SAS zapobiegają wpływowi pojedynczych punktów awarii na inne jednostki rozszerzające, zapewniając większą dostępność danych i usług.
  • Wbudowana szybka łączność: Trzy porty Gigabit Ethernet i dwa porty 10GbE RJ-45 umożliwiają szybkie przesyłanie danych bezpośrednio po wyjęciu urządzenia z opakowania.
  • Łączenie i dopasowywanie portów sieciowych: W różnych konfiguracjach możesz dodać do 10 dodatkowych portów 10GbE SFP+/RJ-45, 25GbE SFP28 lub Fibre Channel.
  • Przełączanie awaryjne i równoważenie obciążenia sieci: Łącz wiele interfejsów sieciowych przy użyciu funkcji Link Aggregation, aby umożliwić automatyczne przełączanie awaryjne i równoważenie obciążenia.

Cena MRSP (netto): €14 499

Szczegółowe dane techniczne pod adresem: https://www.synology.com/pl-pl/products/HD6500#specs

Dostępność

Model HD6500 firmy Synology jest już dostępny u partnerów firmy Synology i w sieciach sprzedaży.