Synology DS712+ jest napędzana procesorem Atom Intela. Urządzenie ma miejsce na dwa dyski twarde, ale w razie ich zapełnienia można tanio powiększyć pojemność dokupując za podobną sumę obudowę X510, z miejscem na pięć napędów. Łączy się je przez eSATA. Serwer ma także trzy porty USB 2.0 do podłączenia drukarki lub dodatkowej pamięci.

Budowa – Synology DS712+ jest kolejnym serwerem wykorzystującym procesory Intel Atom, ale dopiero on pokazał jak szybko taka konstrukcja może pracować. DS712+ nieznacznie wyprzedził NAS-y napędzanie wyżej taktowanymi procesorami Marvella. Urządzenie jest rodzajem rozwojowego „ciągnika”. Ma miejsce na dwa dyski twarde, ale w razie ich zapełnienia można tanio powiększyć pojemność dokupując za podobną sumę przyczepkę DX510, z miejscem na pięć napędów. Łączy się je przez eSATA. W serwerze zaimplementowano RAID „hybrydowy”, opcjonalne rozwiązanie zbliżone do RAID 1, a w wypadku dodania dysków zmieniające konfigurację w kierunku RAID-u 5. Przekonfigurowanie trwa wyjątkowo krótko. Serwer ma także trzy porty USB do podłączenia drukarki lub dodatkowej pamięci. Niestety wszystkie są w wersji 2.0.

Możliwości – Jak zwykle Synology dodaje skromny instalator oraz bardzo bogaty program do zarządzania. Mamy samodzielne pobieranie plików z internetu, serwer multimediów, stacje audio, foto, obsługę iTunes , kamer IP oraz serwer pocztowy. Na dyskach urządzenia można umieścić dynamiczny serwer WWW, oparty o wbudowanego MySQL-a i PHP. W wybranych wypadkach można wysyłać e-maila lub SMS.

Synology jest najszybszym NAS-m z dotychczas testowanych. W teście, przy użyciu redakcyjnego Raptora uzyskaliśmy transfer 740 Mb/s w czasie zapisu oraz 650 podczas odczytu. Do obsługi jednego pliku serwerowi wystarczało niewiele ponad pięć milisekund.

Źródło: http://www.pcworld.pl/testy/opis/NAS00037-Synology_DS712.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *