Firma Synology wprowadza na rynek DiskStation DS411slim, nowy, czterodyskowy serwer NAS w niewielkiej obudowie, oferujący wysoką prędkość odczytu danych (ponad 100MB/s). Urządzenie dedykowane jest dla użytkowników domowych oraz małych firm, szukających przyjaznych dla środowiska i gwarantujących cichą pracę rozwiązań do współdzielenia plików, wykonywania kopii bezpieczeństwa i obsługi multimediów.DS411slim ma kompaktowe wymiary (12×10,5×14,2 cm), ok. 75 proc. mniejsze od wielkości konwencjonalnego, czterodyskowego serwera NAS na dyski 3.5 cala, i niewielką wagę (0,66 kg). Niewielka konstrukcja nie ma wpływu wydajność urządzenia, które uzyskuje prędkość odczytu na poziomie 106,9 MB/s i zapisu 48,6MB/s w konfiguracji RAID 5 i środowisku Windows.

Inteligentna konstrukcja wentylatorka chłodzącego w DS411slim znacząco obniża poziom emitowanego szumu. Cisza wokół urządzenia panuje zarówno, gdy znajduje się w stanie hibernacji, jaki i podczas pracy czterech zamontowanych dysków. Natężenie dźwięku wynosi wtedy jedynie 21,1 dB(A) – dla porównania – w cichym pokoju średni poziom głośności waha się w granicach 28-33 dB(A).

Dyski twarde 2.5″, współpracujące z DS411slim, gwarantują dużą niezawodność i tolerancję na większy poziom wibracji, a jednocześnie zużywają mniej energii. Dzięki temu, DS411slim jest energooszczędnym urządzeniem – podczas pracy zużywa jedynie 16,8W, a w trybie hibernacji tylko 9,6W. W serwerze zamontowano procesor 1,6GHz i 256MB pamięci RAM DDR3. Posiada jeden port sieciowy Gigabit LAN, dwa złącza USB 2.0 oraz jedno eSATA. Serwer może współpracować z dyskami twardymi o pojemności do 1TB i łączenie obsługuje do 4TB danych. Wyposażone w zatrzaski szufladki dodatkowo ułatwiają instalację lub wymianę dysków twardych.

– Obserwujemy zmniejszającą się różnicę cenową pomiędzy dyskami 2.5″ i 3.5″. Tym bardziej rośnie dostępność DS411slim, który oferuje zarazem brak kompromisów w odniesieniu do wysokiej wydajności i uniwersalnych funkcji – powiedział Peter Chen, Product Manager w Synology Inc.

Pracą DS411slim steruje system operacyjny DiskStation Manager 3.0 (DSM 3.0), wykorzystywany we wszystkich modelach serwerów NAS Synology. Za pośrednictwem wszechstronnych funkcji, dynamicznemu, intuicyjnemu i opartemu na przeglądarce internetowej interfejsowi , nawet skomplikowane operacje i ustawienia wykonuje się bez trudu. System DSM 3.0 otrzymało szereg wyróżnień, w tym przyznaną przez US Maximum PC magazine nagrodę „Future Tech Winner-Best Storage Technology of CES 2011”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *