EPA Systemy, jako dystrybutor Synology w Polsce, wprowadza na rynek najnowszy model serwera plików DS213air. To największa nowość Synology w tym roku – pierwszy serwer NAS wyposażony fabrycznie nie tylko w przewodowy interfejs sieciowy, ale także w szybki router bezprzewodowy. Urządzenia pojawią się na polskim rynku w limitowej liczbie na początku października br., a przyjęte w przedsprzedaży poprzez witrynę sklep.synology.com.pl zamówienia realizowane będą w pierwszej kolejności. Oprócz pojemnego magazynu na dane (dwa dyski do 4TB każdy), DS213air może równocześnie pełnić funkcję bezprzewodowego routera lub punktu dostępowego i obsługiwać ruch przez WiFi dla urządzeń mobilnych czy laptopów. Tym samym, serwer Synology integruje w sobie rolę kolejnego urządzenia, coraz bardziej zmieniając się w wyjątkowo funkcjonalny, sieciowy sprzęt typu „all-in-one”.

DS213air obsługuje zarówno dyski twarde 2.5”, jak i 3.5”. Pomieści do 8TB danych. Oferuje dwa porty USB 3.0 i jedno złącze Gigabit LAN, które wspiera funkcję Wake on LAN/WAN. Moduł WiFi operuje w częstotliwości 2.4 GHz i jest zgodny ze standardami IEEE 802.11b/g/n. Wśród obsługiwanych standardów bezpieczeństwa znajdują się: WPA/WPA2-PSK, Wi-Fi Protected Setup (WPS) oraz Wired Equivalent Privacy (WEP). DS213air posiada wbudowany firewall oraz mechanizm NAT z możliwością zdefiniowania maksymalnie 100 reguł. Moduł posiada także funkcję Quality of Service (QoS) oraz spełnia wymagania standard WiFi Multimedia (WMM), zapewniającego płynną transmisję audio i wideo.

Oprócz realizacji typowych zadań, związanych z przechowywaniem plików oraz kopii zapasowej danych, DS213air doskonale sprawdza się we współpracy z urządzeniami mobilnymi. Wśród dostępnych na platformę iOS oraz Android aplikacji znaleźć można m.in. program DS photo+, który pełni funkcję pojemnej, osobistej galerii ze zdjęciami i filmami. Korzystając z transmisji danych w sieci telefonii komórkowej lub sieci WiFi, na serwer Synology można kopiować fotografie lub filmy nakręcone smartfonem, umieszczać je w utworzonych galeriach lub pobierać na telefon wcześniej zarchiwizowane zdjęcia. Po konfiguracji serwera Synology, zapewniającej dostęp do zgromadzonych danych przez Internet (możliwość zabezpieczenia hasłem), pełną galerię bieżących fotografii można łatwo i szybko udostępnić znajomym lub rodzinie. Komfort przeglądania zdjęć za pośrednictwem przeglądarki internetowej na ekranie komputera będzie nieporównywalnie większy, niż komunikacja prowadzona przez e-mail lub MMS.

Warto docenić również fakt, że wszystkie filmy i zdjęcia posiadać będziemy na własnym serwerze, pełniącym funkcję prywatnej chmury, praktycznie tak samo, jakbyśmy przechowywali je na komputerze lub innym, przechowywanym w domu nośniku. Żadne osobiste pliki w tym przypadku nie trafiają na internetowe dyski wirtualne, które choć oferują duże bezpieczeństwo, tak naprawdę nigdy nie są nasze… DS photo+ to także łatwy sposób na kopiowanie zdjęć i filmów z telefonu – wpierw na serwer Synology – a następnie na komputer stacjonarny, gdzie można poddać ew. dalszej obróbce. DS photo+ jest bezpłatną aplikacją dostępną w Google Play oraz Apple Store i współpracuje z programem Photo Station na serwerze Synology. Photo Station zapewnia dostęp do zaawansowanych narzędzi związanych z katalogowaniem zdjęć, tworzeniem galerii, nadawaniem praw dostępu itp.

Serwer DS213air w internetowym sklepie synologic.pl kosztuje 1 199 PLN brutto.

sklep.synology.com.pl prowadzony jest przez spółkę EPA Systemy, która jest autoryzowanym dystrybutorem sprzętu Synology w Polsce.

* * *

EPA Systemy Sp. z o.o.

EPA Systemy Sp. z o.o. to doświadczona i działająca na ogólnopolskim rynku firma specjalizująca się w dystrybucji oraz sprzedaży zaawansowanych technologicznie produktów IT. EPA Systemy dostarcza sprzęt do wszystkich liczących się firm informatycznych w kraju. Systematycznie buduje swoją pozycję sprawdzonego i pewnego partnera biznesowego. Oferta obejmuje produkty z takich segmentów, jak pamięci masowe, systemy monitoringu wideo (rozwiązania analogowe i cyfrowe), systemy multimedialne oraz inny sprzęt IT. Za dynamikę rozwoju i dobrą kondycję finansową EPA Systemy uhonorowana została tytułem „Gazeli Biznesu 2011”.

Więcej informacji na stronach www.profipc.pl oraz www.synology.com.pl

1 Comment

  • Kontrolny, 27 grudnia 2012 @ 12:22 Reply

    Nie jest to bynajmniej pierwszy NAS z routerem WiFi, ponieważ pierwszy był NETGEAR Centria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *