Jedna na pięć polskich firm w przeciągu ostatniego roku bezpowrotnie utraciła dane. StorageCraft Polska zwraca uwagę, że w erze geometrycznego przyrostu informacji efektywny backup tych najważniejszych danych dla wielu wciąż nie jest oczywistością. Dystrybutor rozwiązań do tworzenia i szybkiego przywracania kopii zapasowych chce promować dobre praktyki oferując klientom trzy bezpłatne licencje desktopowe z każdą licencją serwerową zakupioną do 30 kwietnia 2014.  

Jak wynika z badań StorageCraft Polska, dystrybutora rozwiązań do tworzenia i szybkiego przywracania kopii zapasowych aż 60% ankietowanych firm i organizacji w przeciągu ostatniego roku utraciło swoje dane na skutek awarii. Co ciekawe, średnio jedna na pięć firm nie zdołała ich już odzyskać nawet pomimo stosowania rozwiązania do backupu. W świetle rosnącej ilości danych i przyspieszających transferów brak kompleksowego systemu do backupu na wypadek awarii może okazać się przykry w skutkach, o czym przypominają takie wydarzenia jak niedawny Światowy Dzień Backupu.

Chcąc promować dobre praktyki firma StorageCraft Polska postanowiła przedłużyć jego obchody z 31 marca na cały kolejny miesiąc w ramach promocji 1+3. Z każdą licencją programu ShadowProtect Server zakupioną do 30 kwietnia 2014 klient otrzyma bezpłatnie 3 licencje ShadowProtect Desktop na stacje robocze. Przy zakupie większej ilości licencji serwerowych adekwatnie rośnie liczba bezpłatnych licencji desktopowych tj. przy 2 licencjach serwerowych klient otrzymuje 6 licencji na desktop, a przy 4 serwerowych dostaje aż 12 licencji desktopowych gratis.

Cytowane dane pochodzą z ankiet przeprowadzanych m.in. wśród uczestników konferencji cyklu „Jak skutecznie chronić i przechowywać dane?”, z których najbliższe wydarzenie współorganizowane przez marki ASUSTOR, DESLOCK+ i ESET odbędzie się 9 maja w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *