20 października 2020 SK Hynix oraz Intel podpisał umowę na mocy której Hynix przejmuje produkcję dysków SSD z Intela. Wartość transakcji to $9 miliardów dolarów. Hynix przejmuje zarówno technologię produkcji, jaki i fabryki wraz z pracownikami. Jak to w Stanach obie formy czekają na zgodę amerykańskiego rządu. Firmy liczą na uzyskanie zgody w 2021, a cała transakcja powinna zamknąć się w roku 2025.

„Cieszę się, że SK Hynix i dział NAND firmy Intel, który przewodził innowacjom w technologii NAND flash, wspólnie budują nową przyszłość” – powiedział Seok-Hee Lee, dyrektor generalny (CEO) SK Hynix. „Biorąc nawzajem swoje mocne strony i technologie, SK hynix będzie aktywnie reagować na różne potrzeby klientów i optymalizować naszą strukturę biznesową, poszerzając naszą innowacyjną ofertę w segmencie rynku pamięci NAND flash, która będzie porównywalna z tym, co osiągnęliśmy w DRAM”.

Intel i SK Hynix beda współpracowały aby zmiana nie miała wpływu na ciągłość dostaw. Dodać należy, że obie firmy już mocno współpracowały przy wprowadzaniu standardu DDR5.

Bob Swan, CEO firmy Intel, powiedział: „Jestem dumny z branży pamięci NAND, którą zbudowaliśmy i wierzę, że to połączenie z SK Hynix rozwinie ekosystem pamięci z korzyścią dla klientów, partnerów i pracowników. Dla firmy Intel transakcja pozwoli na dalsze ustalanie priorytetów naszych inwestycji w zróżnicowaną technologię”

Co oznacza to dla zwykłych użytkowników? Trudno powiedzieć.. Chociażby co z realizacją uprawnień gwarancyjnych z zakupionych obecnie dysków SSD INTEL? Miejmy nadzieję, że za 5 lat nie będzie problemów z ewentualną „odpukać reklamacją.”

Żródło: https://news.skhynix.com/sk-hynix-to-acquire-intel-nand-memory-business/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *