QNAP Systems, Inc. ogłosił, że wszystkie modele z serii TS-x79 i TS-x69 otrzymały oficjalny certyfikat VMware Ready dla ESXi 5, wspierając zarówno vSphere 4 jak i vSphere 5; zapewniając tym samym wysoką wydajność, lepszą elastyczność w zarządzaniu przechowywaniem i Site Recovery.

Nowa technologia Storage Distributed Resource Scheduler (SDRS), która została wdrożona w nowym VMware vSphere 5 może automatycznie równoważyć obciążenie i wydajność maszyny wirtualnej przechowywanych na urządzeniach pamięci masowej, przez co poprawia efektywność i zapobiega zatorom zasobów pamięci masowej. Co więcej serie TS-x79 i TS-x69 są w pełni kompatybilne z vCenter Site Recovery Manager (SRM) oferując użytkownikom w pełni zautomatyzowany Site Recovery z opcję migracji.

„Jesteśmy dumni, że QNAP jest w pełni kompatybilny z vSphere 5,”  powiedział Grzegorz Bielawski, produkt manager QNAP w firmie EPA Systemy. „Mamy nadzieję, że użytkownicy serwerów NAS firmy QNAP, dzięki obsłudze VMware vSphere 5, będą wykorzystywać nowe technologie optymalizujące środowiska wirtualizacji,” dodał.

Seria TS-x79 przeszła testy i otrzymała certyfikaty zarówno dla iSCSI jaki dla NAS; seria TS-x69 otrzymała tylko certyfikat tylko dla NAS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *