Obsługa czterech przetworników USB DAC firmy ASUS (modele Xonar Essence III, Xonar Essence One, Xonar Essence STU oraz Xonar U3) umożliwia odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku na serwerach ASUSTOR.

ASUSTOR rozszerzył funkcjonalność swoich serwerów NAS o obsługę cyfrowo-analogowych przetworników audio (DAC) ze złączem USB. Dzięki temu, po podłączeniu USB DAC do serwera ASUSTOR, na wyjściu uzyskuje się znacznie lepszą jakość dźwięku. Zalety przetwornika można wykorzystać m.in. we współpracy z zainstalowaną na serwerze ASUSTOR muzyczną aplikacją SoundsGood, uzyskując pełniejszy i głębszy dźwięk. Zestaw kompatybilnych przetworników USB DAC obejmuje cztery modele firmy ASUS: Xonar Essence III, Xonar Essence One, Xonar Essence STU oraz Xonar U3.

“Wzrost zapotrzebowania na multimedialną funkcjonalność w serwerach NAS, obserwowaliśmy ewolucję dostępnych aplikacji, które przestały ograniczać się wyłącznie do przechowywania danych i tworzenia kopii zapasowych” – powiedział Steve Huang, Product Manager w firmie ASUSTOR. „ASUSTOR dokłada wszelkich starań, aby odpowiadać na rosnące oczekiwania związane z obsługą przez serwer NAS multimediów, zapewniając kompatybilność z szeroką gamą urządzeń peryferyjnych. Dzięki integracji z urządzeniami USB DAC, użytkownicy serwerów ASUSTOR będą mogli delektować się znacznie lepszej jakości dźwiękiem podczas odtwarzania muzyki ze swojego NAS-a.”

Odtwarzacz muzyczny SoundsGood został w całości opracowany przez ASUSTORA i współpracuje ze wszystkimi modelami serwerów tego producenta. Użytkownicy mogą pobierać SoundsGood poprzez Centrum Aplikacji i instalować program bez jakichkolwiek opłat. SoundsGood obsługuje bezpośrednią transmisję strumieniową i umożliwia odtwarzanie muzyki z poziomu systemu operacyjnego ADM. Użytkownicy mogą tworzyć i edytować własne playlisty z wybranymi utworami. Dodatkowo, SoundsGood posiada wbudowany edytor tagów ID3, który potrafi także identyfikować i pokazywać okładki albumów, ułatwiając wyszukiwanie i zarządzanie zgromadzonymi plikami z muzyką. Co więcej, SoundsGood oferuje szereg opcji związanych ze sposobem odtwarzania przechowywanych na serwerze NAS* zbiorów muzycznych – poprzez połączenie HDMI ze wzmacniaczem, poprzez USB DAC, głośniki Bluetooth lub za pośrednictwem wbudowanego w serwer wyjścia audio z gniazdem na wtyczkę typu jack. Zapewnia to użytkownikom pełną elastyczność i dobór odpowiedniej technologii w zależności od potrzeb. SoundsGood współpracuje także z mobilną aplikacją AiMusic, która umożliwia streaming muzyki z serwera NAS bezpośrednio do tabletu tub smartfona. AiMusic gwarantuje pracę zarówno w trybie online, jak i offline. Pozwala zmieniać utwory poprzez potrząśnięcie urządzeniem. Aplikacja jest dostępna obecnie na platformy iOS oraz Android.

* Wyjście HDMI jest dostępne w modelach z serii: AS-6, AS-3 oraz AS-2TE. Gniazdo audio występuje w modelach z serii: AS-3 oraz AS-2TE.

Więcej informacji o produktach ASUSTOR na stronie: http://www.asustor.com.pl 

Więcej informacji o aplikacji SoundsGood:
http://www.asustor.com/admv2?lan=en&type=2&subject=7&sub=30&lan=en#content  

Lista kompatybilnych przetworników USB DAC: 
http://www.asustor.com/service/dac?id=dac  

Więcej informacji o serii ASUS Xonar: 
http://event.asus.com/multimedia/xonar  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *