Warszawa, 12 maja 2016 r. — Dell PowerEdge trzynastej generacji to najbardziej zaawansowana i najłatwiejsza w obsłudze gama serwerów w historii marki Dell. Klienci z ponad 65 krajów na całym świecie wykorzystują serwery Dell PowerEdge do obsługi i optymalizacji obciążeń na każdym poziomie. Teraz mogą również przyspieszyć działanie swoich aplikacji dzięki udoskonaleniom zapewnionym przez procesory Intel® Xeon® E5-2600 v4 – o ponad 20% wyższej wydajności, wyposażonymi w system chłodzenia powietrzem oraz o ponad 12% lepszej przepustowości pamięci. Wszystko to będzie dostępne w najbardziej zaawansowanej serii serwerów Dell PowerEdge trzynastej generacji, oferowanych w wersjach przeznaczonych do montażu w szafach rackowych, obudowach typu tower, jako modele typu blade i urządzenia wchodzące w skład infrastruktury konwergentnej.

Współczesne trendy, takie jak popularyzacja mediów społecznościowych, technologii mobilnych, analizy informacji i przetwarzania danych w chmurze, na nowo definiują rolę IT. Od działów informatycznych oczekuje się zapewnienia najwyższej wydajności każdego dnia i błyskawicznego reagowania na zmiany w środowisku biznesowym, a wywierana na nie w związku z tym presja jest dziś większa niż kiedykolwiek. Konstrukcja serwerów PowerEdge trzynastej generacji pomaga klientom sprostać tym wyzwaniom i skupić się na innowacjach oraz rozwoju biznesu.

Rynek podąża w kierunku centrów przetwarzania danych definiowanych programowo, a rozwiązania do obsługi obciążeń wymagają coraz większych zasobów obliczeniowych — mówi Ashley Gorakhpurwalla, wiceprezes i dyrektor jednostki Dell Server Solutions. Dell umacnia swoją pozycję w obszarze serwerów x86, szczególnie rozwiązań typu blade – jest to dowodem na to, że odpowiadamy na potrzeby naszych klientów. Serwery Dell PowerEdge trzynastej generacji zostały wyposażone w praktyczne innowacje bazujące na wiedzy zdobytej podczas 20 lat pracy. Dzięki temu nasze urządzenia pozwalają klientom przygotować ich centra danych na wyzwania przyszłości.

Przedsiębiorstwa oczekują od swoich partnerów najlepszych dostępnych na rynku innowacji, zasobów i usług, które są dostosowane do dynamiki i trendów wpływających na ich centra przetwarzania danych — mówi Jim Andronaco, prezes firmy Sidepath, będącej jednym z partnerów Premier firmy Dell. Dell zapewnia klientom kompleksową obsługę, opierając się przy tym na ofercie serwerów PowerEdge. Dzięki współpracy z firmą Dell klienci mogą być pewni przyszłości swoich centrów przetwarzania danych, stanowiących przecież jedną z ich najważniejszych inwestycji.

Wydajność – benchmarki:

  • Wyższa wydajność procesora

– PowerEdge R730 wykorzystujący procesor E5-2699 v4 zapewnia wiodącą 2-gniazdową wydajność Linuxa z wynikiem na poziomie 21 050, 27,6% poprawę wydajności w porównaniu do poprzedniej generacji SAP SD w testach 2-etapowych.

– Dodatkowo procesor The E5-2699 v4 działający w ramach platformy PowerEdge R630 może zapewnić nawet 30% wzrostu w benchmarku SPECint_rate_base2006 oraz 22,1% wzrostu w benchmarku SPECfp_rate_base2006.

  • Najszybszy procesor Intela E5-2689 v4 będzie dostępny w modelu R730 wraz z zapewnianym przez Della systemem chłodzenia powietrzem (przewaga w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami bazującymi na chłodzeniu cieczą).
  • Pamięć nowej generacji 2400 MTsprocesor E5-2699 v4 w platformach PowerEdge R630 zapewnia nawet 12,6% wzrost wydajności w testach na przepustowość (MB/s).

Dostępność i informacje dodatkowe:

  • Serwery Dell PowerEdge trzynastej generacji — R730, R730xd, R630, T630, M630, FC630, C4130, C6320 — są teraz dostępne z najnowszą technologią firmy Intel.
  • Więcej informacji na temat serwerów Dell PowerEdge można znaleźć na stronie dell.com
  • Serwery PowerEdge trzynastej generacji zapewniają najnowocześniejszą technologię oraz dostosowane funkcje klientom korzystającym z rozwiązań Dell OEM. Szeroka gama tych urządzeń cechuje się większą elastycznością i skalowalnością, a jednocześnie umożliwia optymalizację cyklu życia rozwiązań i łatwą migrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *