NAS_Value_HDD_dyn-Lo-ResSeagate Technology przedstawił nowy dysk NAS HDD – najwyższej klasy pamięć masową przeznaczoną do pracy ciągłej w systemach NAS posiadających od 1 do 5 kieszeni na dyski. Zaprojektowane z myślą o wydajności i niezawodności, nowe dyski dostępne są w wielu pojemnościach, w tym 4TB – największej dostępnej na rynku pojemności dysku NAS – oraz z silnym wsparciem dziewięciu partnerów NAS.

“Dzisiaj około 50% macierzy NAS jest sprzedawanych bez dysków, co oznacza, iż decyzja o wyborze odpowiednich pamięci leży po stronie klienta. Tworząc dysk taki jak NAS HDD, ułatwiamy klientowi wybór najlepszej pamięci dla jego systemu”, powiedział Scott Horn, vice-prezes Seagate ds. marketingu. „Poprzez bliską współpracę z partnerami specjalizującymi się w systemach NAS, tworzymy dla klienta rozwiązanie plug-and-play”.

Nowy dysk o pojemności do 4TB umożliwia małym systemom NAS, używanym w domach i małych biurach, osiągnięcie pojemności do 20TB w NAS o pięciu kieszeniach dyskowych. NAS HDD 4TB dostarcza najwyższą obecnie pojemności na rynku, ponad 30% wyższą od ofert konkurencji.

Efektywny kosztowo 4TB dysk dla systemów NAS ma pojemność pozwalającą zapisać ponad 819 000 zdjęć, milion utworów muzycznych lub blisko 500 godzin video w jakości HD. Jest również idealny dla małych firm do zastosowań CAD, baz danych lub przechowywania obrazów medycznych.

“QNAP jest zachwycony możliwością pracy z Seagate przy opracowaniu wysokowydajnych rozwiązań NAS dla naszych klientów” – powiedział Meiji Chang, prezes QNAP. „Dyski NAS HDD od Seagate pozwalają nam dostarczyć rozwiązania o najwyższej pojemności na rynku przy ogromnym wzroście wydajności i niezawodności biznesowych systemów NAS pracujących 24×7”.

„Gospodarstwa domowe oraz małe i średnie firmy generują ogromną ilość danych,  potrzebują więc szybkich i niezawodnych rozwiązań pamięci masowej” – powiedział John Rydning, wiceprezes IDC dla rynku pamięci masowych. „Seagate NAS HDD jest rozwiązaniem wysokiej pojemności do szybkich transferów danych i tworzenia kopii zapasowych na miejscu, w sieciach lokalnych. Nie musimy już poświęcać wielu godzin na przesyłanie treści cyfrowych przez Internet do chmury usługodawcy”.

NAS HDD oferuje do 10% przewagi nad konkurencją pod względem wydajności w aplikacjach NAS 24×7. Jest praktycznie bezgłośny i pracuje poniżej progu słyszalności ludzkiego ucha, na poziomie 19db, dzięki czemu jest idealny dla zastosowań w domu i małym biurze. Dysk wyposażony został w technologię Seagate NASWorks™, która poprawia jego niezawodność poprzez ograniczenie wibracji i rozszerzone mechanizmy korekcji błędów dla lepszej integralności danych.

Dyski Seagate NAS są projektowane i testowane, aby oferować najwyższą wydajność na rynku dla małych systemów NAS. Najważniejsze cechy nowych pamięci:

  • Najwyższa pojemność – do 4TB, dysk ma 30% przewagę pojemnościową nad konkurencją.
  • Najwyższa wydajność w systemach NAS od 1 do 5 kieszeni – dysk oferuje najwyższy transfer danych dla sprostania wymaganiom w zastosowaniach NAS.
  • NASWorks – korekcja błędów dzięki rozszerzonym mechanizmom kontroli, zarządzanie poborem energii oraz tolerancja na wibracje dla optymalnej wydajności.
  • Poprawiona tolerancja na wibracje – konstrukcja dysku oraz wyważenie silników napędzających tarcze dysku minimalizuje wibracje, wzbudzające się w systemach wielodyskowych.
  • Zaawansowane zarządzanie poborem energii – możliwość wyboru przez użytkownika predefiniowanych profili zarządzania energią w zależności od obciążenia, aby zminimalizować zużycie energii przy utrzymaniu wysokiej niezawodności.
  • Bezgłośna praca – poprawa jakości pracy w miejscach wymagających ciszy jak pokój dzienny lub biuro.

Dysk Seagate NAS został zaprojektowany z myślą o kompatybilności oraz przeszedł rygorystyczne testy najważniejszych dostawców rozwiązań NAS pod kątem bezproblemowej integracji z ich rozwiązaniami NAS. Więcej informacji o Seagate NAS HDD oraz partnerach OEM można znaleźć na www.seagate.com/www/nashdd

“Seagate NAS HDD został w pełni zweryfikowany pod kątem zgodności z produktami NAS ASUSTOR. Nasi użytkownicy wymagają najwyższej niezawodności w rozwiązaniach 24×7 i cieszymy się z możliwości zaoferowania im szerszego wyboru specjalizowanych dysków dla systemów NAS” – powiedział Shawn Shu, prezes ASUSTOR. „Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem Seagate NAS HDD i uważamy, że zastosowanie tych pamięci  w produktach NAS ASUSTOR zapewni optymalną jakość dla użytkownika”.

“D-Link jest dumny z innowacyjności swoich produktów. Uzupełniliśmy listę kompatybilnych produktów o dyski Seagate NAS, dzięki czemu ułatwiamy klientom wybór pamięci, które zapewnią im jakość i niezawodność w systemach D-Link NAS” – mówi Jocelyn Chung, vice-prezes D-Link ds. marketingu.

„LenovoEMC koncentruje się na dostarczaniu innowacyjnych i efektywnych kosztowo rozwiązań pamięci masowych” – powiedział Eric Arcese, prezes LenovoEMC Ltd. „Nowy NAS HDD od Seagate został stworzony i przetestowany, aby zapewnić przewagę wydajności w zastosowaniach NAS pracujących w trybie ciągłym przy zachowaniu przystępnej ceny. Jako dysk certyfikowany do zastosowań w produktach NAS Lenovo, Seagate NAS HDD daje naszym klientom możliwość maksymalizowania zwrotu z inwestycji w technologię – czyli to, co nazywamy powszechnie ‘win-win’.

„Seagate jest naszym partnerem od wielu lat i bardzo cieszymy się z możliwości integracji nowych dysków w rozwiązaniach DiskStations i RackStations” – powiedział Vic Hsu, prezes Synology Inc. „Dzięki nowym dyskom Seagate NAS, Synology zaoferuje klientom większą swobodę w wyborze dysków, aby nadal dostarczać elastyczne i niezawodne rozwiązania NAS, na jakie liczą nasi klienci”.

“Większość naszych systemów NAS jest sprzedawana bez dysków. Najlepszym krokiem w tym momencie jest partnerstwo z liderem branży jakim jest Seagate, aby zaoferować dysk przeznaczony specjalnie dla macierzy NAS” – powiedziała Florence Shih, główna zarządzająca Thecus Technology. „Nazwa nowego dysku Seagate, NAS HDD, daje pewność klientom, że zamawiając go, otrzymują odpowiedni dysk dla ich rozwiązania”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *