Warszawa — 15 lipca 2014 — Firma Seagate Technology plc (NASDAQ:STX) ogłosiła rozszerzenie portfolio rozwiązań Network Attached Storage (NAS) o produkty zaprojektowane specjalnie dla małych i średnich biznesów – pięć nowych urządzeń z pojemnościami od 2 do 30 TB i wydajnością idealnie dostosowaną do potrzeb małego biura czy firmy, zatrudniającej do 50 pracowników. Serie Seagate NAS i NAS Pro to nowy standard, jeśli chodzi o łatwość obsługi – dzięki nowemu systemowi operacyjnemu NAS OS 4 oraz wyposażeniu zaprojektowanemu dla małych biznesów, które nie posiadają oddzielnych działów IT.

„Dysponowanie odpowiednim miejscem na dane jest kluczowe dla firm, niezależnie od branży czy wielkości biznesu. Tak wiele z tego, co robią firmy jest obecnie przechowywane z formacie cyfrowym, a jednocześnie wiele pracujących tam osób w ogóle nie myśli o pamięci masowej. Paradoksalnie, inteligentne przechowywanie danych jest kluczowe dla rozwoju ich firm” – powiedział  Ramon Ray z serwisu SmallBizTechnology „Seagate stworzył rozwiązanie, które jest łatwe w instalacji i zarządzaniu także w firmach, które nie posiadają własnego działu IT”.

Najbardziej intuicyjny interfejs w branży

Aby utrzymać i rozwijać swoją działalność, firmy potrzebują wygodnego sposobu na przechowywanie i łatwy dostęp do danych. Seagate zapewnia narzędzie, które da rosnącym firmom pewność, że ich dane są bezpieczne i zawsze dostępne. Opierając się na wielokrotnie nagradzanym systemie operacyjnym, Seagate przedstawia jego nową generację – NAS OS 4. Dzięki przeprojektowanemu menadżerowi urządzeń użytkownicy mogą teraz zarządzać wszystkimi ustawieniami i preferencjami z jednego miejsca. System zawiera również inne, oczekiwane przez użytkowników funkcje, w tym App Manager do zarządzania aplikacjami i  Seagate Sdrive™ zapewniający zdalny dostęp do prywatnej chmury. Seagate NAS OS 4 został stworzony tak, by instalacja była łatwa nawet w firmach, które nie zatrudniają osób odpowiedzialnych za IT. Zarządzanie urządzeniem jest bezproblemowe – przy wykorzystaniu tradycyjnego komputera, laptopa czy urządzeń mobilnych, jak tablety i smartfony. Seagate NAS OS 4 został stworzony by wszystkie dane były łatwe do odszukania, bezpieczne i zawsze dostępne.

NAS-Pro-6B-BOB-1000px

Sprzęt, oprogramowanie i wsparcie techniczne – wszystko od Seagate

Wszystkie produkty w portfolio NAS są w całości zaprojektowane przez firmę Seagate, dzięki czemu osiągnięto poziom wykonania i współpracy wszystkich elementów niespotykany w wypadkach łączenia rozwiązań różnych firm. Każdy produkt NAS wyposażony jest w najlepsze w swojej klasie dyski Seagate NAS HDD o pojemnościach do 5TB każdy.  Dyski te zaprojektowane zostały specjalnie pod kątem aplikacji sieciowych i wyposażone są w zaawansowane systemy redukcji wstrząsów oraz rozszerzone możliwości zarządzania, oferując dużo większą niezawodność, niż tradycyjne dyski twarde. Ponadto, Seagate intensywnie testuje każdy z produktów przed wysłaniem do dystrybutora czy resellera oraz zapewnia niezbędną wiedzę ekspercką.

Łatwy zdalny dostęp przez prywatną chmurę

Seagate NAS i NAS Pro oferują bezpieczny dostęp do plików, zarówno z konkretnej lokalizacji, jak i przez prywatną chmurę Sdrive™ (fizycznie tworzoną na dyskach urządzeń), dzięki czemu zapisywanie i odczyt plików jest tak samo wygodne i intuicyjne, jak w wypadku dysków zewnętrznych. Dzięki darmowym aplikacjom mobilnym możliwe jest logowanie się do Sdrive także z pomocą smartfonów i tabletów.

„Dziś także mniejsze firmy mogą skorzystać z rozwiązania pamięci masowej, które jest łatwe w obsłudze i zapewnia całodobowy, bezpieczny dostęp do danych” powiedział Scott Horn, wiceprezes ds. globalnego marketingu w firmie Seagate. „Seagate ma odpowiednie produkty dla  małych i średnich przedsiębiorstw – od osoby prowadzącej jednoosobową działalność, po biura, w których pracuje do 50 osób”.

App Manager – łatwe zarządzenie aplikacjami

Kolejną zaletą Seagate NAS OS 4 jest obsługa dodatkowych programów, stworzonych przez Seagate i firmy zewnętrzne. Obecnie Seagate NAS i NAS Pro oferowane są z pięcioma preinstalowanymi aplikacjami:

  • Seagate Antivirus: aplikacja, która skanuje pliki i pomaga chronić dane przez wirusami i złośliwym oprogramowaniem
  • Seagate Surveillance Manager: pomocna przy wykonywaniu nagrań z kamer IP, oferuje m. in. nagrywanie wg. harmonogramu lub zapisywanie konkretnych zdarzeń oraz zdalny dostęp przez aplikacje mobilne
  • WordPress:  popularna platforma open-source do zarządzania publikacją treści
  • Own Cloud: uniwersalna aplikacja pozwalająca na dostęp do plików przez internet, z komputera czy urządzenia mobilnego znajdującego się poza siecią firmową lub domową
  • BitTorrent Sync: narzędzie umożliwiające synchronizację i współdzielenie nieograniczonej liczby plików i folderów, w bezpieczny sposób, na wszystkich uwierzytelnionych urządzeniach

Seagate NAS

Zarówno Seagate NAS, jak i NAS Pro są dostępne na całym świecie. Seagate NAS oferowany jest w konfiguracjach 2- i 4-zatokowych.  Wyposażony w dwurdzeniowy procesor Marvell 1,2GHz i 512 MB pamięci RAM, został stworzony, by sprostać wymaganiom małych firm, zatrudniających do 25 pracowników. Wersje 2-zatokowe oferowane są w cenie (MSRP) 299 dolarów za wersję o pojemności 2TB i 649 dolarów za model 10TB. Czterozatokowe Seagate NAS dostępne są w cenach od 599 dolarów (4TB) do 1499,99 dolarów (20TB)

Seagate NAS Pro

Seagate NAS PRO to jeden z pierwszych produktów tego typu wyposażony w najnowsze dwurdzeniowe procesory Intel C2000 1,7GHz, stworzone, by zapewnić odpowiednią wydajność w środowiskach, w których pracuje wielu użytkowników. NAS Pro zapewnia wydajność niezbędną w sytuacjach, gdy wielu pracowników współdzieli pliki i potrzebuje szybkiego dostępu do danych lub gdy wiele aplikacji działa w jednym momencie. Seria zawiera modele 2-, 4- i 6-zatokowe, zapewniające pojemności od 2TB (399,99 dolarów) do 30TB (oferowana za 2499,99 dolarów). Produkt skierowany jest do średniej wielkości firm i biur, zatrudniających do 50 pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *