Warszawa, 8 stycznia 2015 r. — Firma Seagate Technology plc (NASDAQ: STX), światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przechowywania danych, zaprezentowała dwa nowe produkty pamięciowe dla użytkowników domowych: Seagate® Personal Cloud i Seagate® Personal Cloud 2-Bay. Seagate Personal Cloud oferuje dostęp do danych w technologii chmury i jednocześnie daje pewność, że są przechowywane bezpiecznie w domu. Tym, co wyróżnia rozwiązania Personal Cloud, jest łatwość przesyłania zapisanej treści do smartfonów, dekoderów STB, tabletów, komputerów PC lub telewizorów za pośrednictwem aplikacji Seagate Media. Ponadto, w połączeniu z aplikacją Seagate Mobile Backup oraz oprogramowaniem Dashboard, Seagate Personal Cloud pełni również funkcję głównego urządzenia do backupu komputerów PC i Mac, pamięci USB oraz urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android. Urządzenia Seagate Personal Cloud zawierają pakiet oprogramowania w języku polskim.

Seagate Personal Cloud

Seagate Personal Cloud

Seagate Personal Cloud upraszcza proces wyszukiwania, otwierania i odtwarzania wideo, muzyki oraz zdjęć na wybranym urządzeniu. Po połączeniu z routerem bezprzewodowym i pobraniu bezpłatnej aplikacji Seagate Media użytkownicy otrzymują dostęp do intuicyjnego interfejsu, który umożliwia łatwe i komfortowe odtwarzanie treści. Aplikacja Seagate Media jest kompatybilna z szeroką gamą platform i obsługuje następujące urządzenia:

  • Telewizory i odtwarzacze Blu-ray: LG Smart TV (modele z 2012 r. lub nowsze), Samsung Smart TV i odtwarzacze Blu-ray firmy Samsung (modele z 2012 r. lub nowsze z funkcją SmartHub)
  • Odtwarzacze mediów strumieniowych: Roku, Google Chromecast i Apple TV (przez Apple AirPlay)
  • Smartfony: iPhone, Android, Windows

Seagate Personal Cloud  może też bezpośrednio przesyłać treść do urządzeń obsługujących standard DLNA, takich jak Sony PlayStation 3 lub nowsze modele i Microsoft Xbox 360 lub nowsze modele.

Również poza domem użytkownicy mogą bezpiecznie pobierać i udostępniać treść przechowywaną na dyskach Seagate Personal Cloud. Aplikacja Seagate Media umożliwia przeglądanie i odtwarzanie plików w ten sam sposób, jak podczas przebywania w domu.Seagate Personal Cloud

Użytkownicy, którzy korzystają z chmur publicznych, mogą skonfigurować urządzenia Seagate Personal Cloud w taki sposób, aby uzupełniały usługę chmurową funkcjami backupu i synchronizacji. Stacje Personal Cloud mogą automatycznie tworzyć kopie zapasowe w popularnych serwisach chmurowych, takich jak Amazon S3, Box, Baidu, DropBox, Google Drive, HiDrive i Yandex.Disk, zapewniając dodatkowy poziom ochrony. Dla tych, którzy po prostu potrzebują dodatkowej kopii najnowszych danych z dysku internetowego, dostępna jest opcja synchronizacji z usługami Baidu, DropBox i Google Drive.

„Ilość przenośnych urządzeń komputerowych stale zwiększa się, jednocześnie coraz wyraźniej zaznacza się trend uzyskiwania dostępu do treści za pośrednictwem chmurowej pamięci masowej — powiedział Stephen Baker, wiceprezes analiz branżowych w The NPD Group. — Produkt taki jak Seagate Personal Cloud oferuje nowe podejście do przechowywania danych w chmurze, pozwalając konsumentom wykorzystać potencjał usług chmurowych ponosząc małe koszty, a jednocześnie zachować kontrolę nad treścią i korzystać z niej w dowolnym miejscu”.

Ponieważ potrzeby w zakresie przechowywania danych ciągle ewoluują, firma Seagate wyposażyła stacje Personal Cloud we wbudowany menedżer aplikacji, który umożliwia instalowanie dodatkowych funkcji. Interfejs przypominający sklep z aplikacjami oferuje dostęp do różnorodnych programów, takich jak WordPress, BitTorrent Sync i ElephantDrive. Firma Seagate stworzyła również pakiet SDK (software development kit), który pozwoli webdeweloperom na tworzenie nowego autorskiego oprogramowania do stacji Personal Cloud.

Seagate Personal Cloud zapewnia też automatyczny, ciągły backup wszystkich domowych komputerów. W przypadku komputerów Windows i Mac oprogramowanie Seagate Dashboard stanowi najlepszy sposób na ochronę treści. Urządzenia Personal Cloud współpracują też z oprogramowaniem Apple Time Machine.

Seagate Personal Cloud 2-Bay

Urządzenie Personal Cloud 2-Bay jest przeznaczone dla użytkowników, którzy chcą dysponować więcej niż jedną kopią najważniejszych danych w przypadku mało prawdopodobnej awarii dysku. Stacja Personal Cloud 2-Bay —wyposażona w dwa dyski wewnętrzne — jest domyślnie skonfigurowana tak, aby automatycznie kopiowała całą treść z jednego dysku na drugi, zapewniając podwójną ochronę. Użytkownicy, którym zależy na jak największej pojemności, mogą utworzyć pojedynczy wolumen danych z obu dysków.

Dostępność

Stacja Seagate Personal Cloud trafi do sklepów w lutym w wersjach o pojemności 3, 4 i 5 TB.  Stacja Seagate Personal Cloud 2-Bay będzie dostępna w wersjach o pojemności 4, 6 i 8 TB. Oba modele Seagate Personal Cloud będzie można kupić w sklepach sieci Media Markt, Saturn, Komputronik, Xcom, Media Expert, RTV Euro/Ole Ole i Neo24/Neonet.

1 Comment

  • droxol, 10 stycznia 2015 @ 11:31 Reply

    Ostatni oglądałem sobie w komputroniku chmury właśnie do domu i pod konsolkę też – ciekawe jaką seagate da cenę ale jak bedzie sensowna to chętnie bym się skusił na coś takiego, jako alternatywę dla chmur wd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *