Rosyjskie Federalne Centrum Nuklearne wdrożyło do swojego centrum danych rozwiązania firmy Qsan model AegisSAN LX P600Q iSCSI SAN i J300Q. Zdecydowano się  na AegisSAN LX P600Q ponieważ model ten zapewnia dużą wydajność, ogromną pojemność i wysoką niezawodność.

Rosyjskie Federalne Centrum Nuklearne – w skład, którego wchodzą wszystkie oddziały Rosyjskiego Instytutu Fizyki Technicznej wybudował własne centrum danych, gdzie przechowywane są dane z wszystkich oddziałów włącznie z danymi księgowymi, prawnymi oraz naukowymi. Ze względu na ogromną ilość danych i ich krytyczny biznesowy charakter, serwery i macierze instalowane w centrum danych muszą zapewniać wydajność, wysoką niezawodność, skalowalność i wsparcie dla wirtualizacji. Rosyjskie Federalne Centrum Nuklearne zdecydowało się na wdrożenie Qsan-a AegisSAN LX P600Q ponieważ to rozwiązanie idealnie wpasowuje się wymagania jakie są stawiane dla sprzętu instalowanego w ich nowym centrum danych.

Qsan AegisSAN LX P600Q to rozwiązanie z kartami 10GbE iSCSI, obsługujące dyski z interfejsem 6G SAS dzięki czemu zapewnia dużą wydajność dla systemów IP SAN. P600Q jest wyposażony w dwa kontrolery pracujące w trybie „active”. W macierzy został zaimplementowany procesor Intel Xeon, konstrukcja jest w pełni redundantna i umożliwia wymianę każdego elementu macierzy na gorąco podczas jej pracy, co powoduje, że system ma wysoką niezawodność, przez co jest idealnym rozwiązaniem dla systemów gdzie mamy do czynienia z ogromną ilością losowych zapytań. P600Q wspiera QiSOE (Qsan Hardware iSCSI offload engine) oraz posiada certyfikat VMware vSphere 5 włącznie z obsługą VAAI.

Najważniejsze funkcje AegisSAN LX P600Q

Wysoka niezawodność
– Podwójny sprzętowy kontroler pracujący w trybie active
– Cache mirroring
– Obsługa MPIO, MC/S, Trunking, LACP
– Redundantna konstrukcja – wymiana każdego elementu podczas pracy
Elastyczność
– Wirtualizacja: VMware, Citrix, Hyper-V
– JBOD rozbudowa do 192 dysków
Wartość dodana
– QiSOE (Qsan hardware iSCSI offload engine)
– QThin (thin provisioning)
– QReplica (zdalna replikacja)
– QSnap (snapshot)
– BBM (battery backup module)
– SSD Caching

Więcej informacji na temat QSAN AegisSAN LX P600Q znajduje się na stronie oficjalnego dystrybutora firmy Qsan w Polsce http://www.profipc.pl/qsan/qsan_p600q_s424.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *