Taipei, Taiwan, 18 Sierpień, 2014 – Pan Richard Lee CEO firmy QNAP udzielił bardzo ciekawego wywiadu japońskiemu portalowi AKIBA PC Hotline. Podczas wywiadu japoński dziennikarz chwalił CEO firmy QNAP za pasję i determinację w kreowaniu trendów na rynku serwerów NAS. W wywiadzie możemy przeczytać o historii firmy QNAP i dowiedzieć się jak firma QNAP działa obecnie. Dziennikarz był pod wielkim wrażeniem dokonań CEO firmy QNAP, porównał go do samego Steva Jobsa.

“Serwery NAS firmy QNAP to przykład, że azjatycka technologia nie zawsze jest słabej jakości,” powiedział Richard Lee, CEO firmy QNAP. Dzięki dużemu doświadczeniu w produkcji sprzętu oraz dużej wiedzy technologicznej firma QNAP stała się liderem w dziedzinie serwerów NAS na rynku konsumenckim oraz średnich i małych firm. “Biorąc pod uwagę funkcjonalność i łatwość zarządzania, które są niezbędne dla zwykłych użytkowników, firma QNAP w roku 2013 zaprezentowała nowy firmware QTS, który zapewnia łatwy w obsłudze i intuicyjny system operacyjny dla każdego użytkownika, niezależnie od jego wiedzy i wykształcenia w dziedzinie IT” dodał Lee.

 

Richard Lee CEO QNAP

Gdy dziennikarz zapytał o przyszłość rynku serwerów NAS, to Pan Richard Lee bez wahania odpowiedział: “Przyszłością serwerów NAS jest oprogramowanie, które musi być wielookienkowe, wielozadaniowe z możliwością zdalnego dostępu z komputerów i urządzeń mobilnych. Innym kluczowym elementem jest duża baza kompatybilnych aplikacji. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku iOS oraz Androida, QNAP ma własny centrum aplikacji tj. QTS App Center, które obecnie zawiera 120 niezależnych aplikacji, które można zainstalować na żądanie, co w prosty sposób umożliwia rozbudowę funkcjonalności serwera NAS firmy QNAP,” dodał Richard Lee.

Ponieważ coraz bardziej popularna jest koncepcja IoT (Internet of Things), dlatego QNAP również wykorzystuje swoje aplikacje, które znajdują się w każdym serwerze NAS firmy QNAP do rozwoju centrum IoT. “Przykładowo, przechowując na serwerze dane takie jak tętno serca czy liczbę kalorii, które zostały odczytane przez urządzenia typu “wearables”, użytkownik po pobraniu odpowiedniej aplikacji z centrum aplikacji może analizować te dane, co umożliwi im lepsze zarządzanie swoim zdrowiem,” dodał Richard Lee.

Podczas wywiadu Richard Lee przedstawił najnowsze produkty firmy  QNAP i opowiedział o aktualnych trendach w branży. Pełny wywiad znajdziecie na stronie japońskiego portalu, niestety co oczywiste jest on tylko w języku japońskim : http://akiba-pc.watch.impress.co.jp/docs/sp/20140624_654180.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *