WARSZAWA – 24 czerwca 2014 r.RedHat,Inc.(NYSE:RHT), czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o rozszerzeniu strategicznego sojuszu z firmą SAP AG. Ułatwi w ten sposób klientom wdrażanie i używanie rozwiązań SAP®Data Management – w tym platformy SAPHANA®,SAPAdaptiveServer®Enterprise(SAPASE), oprogramowania SAPIQ oraz pakietu SAPSQLAnywhere® – w otwartych środowiskach Red Hat.

U podstaw partnerstwa leży system RedHatEnterpriseLinux – zakwalifikowany do użytku produkcyjnego z SAP HANA i wspierany przez sprzętowe rozwiązania partnerów z certyfikatami SAP. SAP HANA umożliwia klientom rejestrowanie transakcji biznesowych w celu podejmowania lepszych i szybszych decyzji. Rozwiązanie to zapewnia analizę i raportowanie czasu rzeczywistego połączone z przyspieszonymi procesami biznesowymi. Klienci mają teraz większą swobodę wyboru w kwestii wdrożenia SAP HANA –  mogą przekonać się o niezawodności, jakości i stabilności oferowanej przez RedHatEnterpriseLinux. Mogą również ustandaryzować wdrożenia SAP na otwartej platformie Red Hat, aby zagwarantować spójność operacji w skali całego przedsiębiorstwa.

RedHatEnterpriseLinuxforSAPHANA został zaprojektowany pod kątem łatwego wdrażania oraz prostej integracji. Będzie on dostępny na certyfikowanych przez SAP urządzeniach oferowanych przez partnerów. Klienci otrzymają dostęp do wiedzy i doświadczeń z różnych branż, co pozwoli im czerpać korzyści z elastycznej, skalowalnej i otwartej natury oprogramowania SAP oraz rozwiązań Red Hat.

Przedsiębiorstwa, które zamierzają zarządzać danymi w chmurze publicznej, mogą również wykorzystać Red Hat Enterprise Linux for SAP HANA i szerszy zbiór rozwiązań SAP Data Management, w tym platformę SAP HANA działającą w chmurze Amazon Web Services (AWS). Oczekuje się, że klienci niebawem będą mogli przenieść istniejącą licencję SAP do chmury i łatwo dodać Red Hat Enterprise Linux for SAP HANA do swojej kombinacji usług w SAP Marketplace.

RedHatEnterpriseLinuxforSAPHANA to efekt długotrwałej współpracy firm Red Hat i SAP, które dążą do tego, aby umożliwić wspólnym klientom odniesienie sukcesu na globalną skalę. W marcu 2014 r., firma SAP poinformowała, że zespół jej partnerów technologicznych — do którego należał również Red Hat — uzyskał nowy rekord świata w kategorii największego magazynu danych z wykorzystaniem platformy SAP HANA i SAP IQ (1).

Oprócz wsparcia platformy SAP HANA i rozwiązań SAPDataManagement przez RedHatEnterprise

Wspólne inicjatywy związane z technologią SAPGateway i oprogramowaniem middleware Red Hat JBoss. RedHatiSAP pracują również nad tym, aby umożliwić integrowanie danych czasu rzeczywistego z rozwiązań SAP z innymi systemami poprzez wykorzystanie rozwiązań RedHatJBossMiddleware, w tym RedHatJBossFuseServiceWorksorazRedHatJBossBRMS, które integrują lub przenoszą dane biznesowe między różnymi systemami korporacyjnymi.Oczekuje się, że dzięki RedHatJBossMiddlewarei rozwiązaniomSAP organizacje będą mogły zwiększyć efektywność procesów, pozostać konkurencyjne i adaptować się do szybko zmieniających się wymagań biznesowych

Integracja OpenShiftz ofertą rozwiązańSAPDataManagement.Jak poinformowano podczas konferencji Red Hat Summit 2014,SAPASE,SAPIQiSAPSQLAnywhere są teraz dostępne jako „wkłady” (cartridges) do OpenShift, usługi Platform-as-a-Service(PaaS)firmy Red Hat. Rozwiązania te, przeznaczone do użytku z pełną ofertą usług OpenShift, w tym OpenShiftOnline,OpenShiftEnterpriseiOpenShiftOrigin, pozwolą deweloperom z całego świata stworzyć nową generację aplikacji biznesowych do intensywnego przetwarzania danych

Fujitsu Power Appliance dla SAP ASE – jak ogłoszono podczas konferencji Independent SAP Technical User Group (ISUG-TECH), Fujitsu będzie dostarczać to rozwiązanie z

Umowa o wspólnym wsparciu technicznym. W ramach długofalowej współpracy SAP i Red Hat chcą zagwarantować klientom, że rozwiązania obu firm, w tym Red Hat Enterprise Linux for SAP HANA, będą współdziałać optymalnie i że będą  wspierane przez szeroki, doświadczony ekosystem partnerski.

Wypowiedzi

Arun Oberoi, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i usług, Red Hat

„Red Hat kładzie nacisk na to, aby dostarczać przedsiębiorstwom otwarte rozwiązania, które rozwiązują problemy IT każdej natury, również te dotyczące Big Data. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że rozszerzyliśmy współpracę z SAP, aby zaoferować klientom elastyczny, skalowalny, oparty na standardach otwartych fundament dla środowisk SAP, w tym SAP HANA, SAP ASE, SAP IQ i SAP SQL Anywhere. Uzupełniając technologie hybrydowej chmury Red Hat zaawansowanymi platformami SAP do przetwarzania danych, możemy dostarczać — przy wsparciu rozbudowanej i doświadczonej sieci partnerskiej — wysokowydajne rozwiązania, które pomagają rozwiązywać problemy biznesowe”.

Steve Lucas, prezes, Platform Solutions, SAP A

„Platformę SAP HANA i całą ofertę produktów SAP Data Management zaprojektowano tak, aby umożliwić przedsiębiorstwom zwiększenie wydajności biznesowej i innowacyjności przy zachowaniu prostoty środowisk IT i swobody wyboru. Łącząc siły z firmą Red Hat i umożliwiając uruchomienie SAP HANA w systemie Red Hat Enterprise Linux, planujemy zaoferować klientom dodatkową opcję wdrożeniową: otwartą, elastyczną i skalowalną platformę, która spełnia potrzeby klientów w zakresie zarządzania danymi zarówno w środowiskach lokalnych, jak i chmurowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *