WARSZAWA – 19 października 2015 r. – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), czołowy dostawca rozwiązań open source, podpisał wiążącą umowę w sprawie przejęcia Ansible, Inc., dostawcy zaawansowanych rozwiązań do automatyzacji IT, które pomagają przedsiębiorstwom w tworzeniu działających bez zakłóceń systemów IT. Mechanizmy automatyzacji opracowane przez Ansible w połączeniu z istniejącą ofertą rozwiązań administracyjnych Red Hat pomogą użytkownikom zmniejszyć koszty i złożoność wdrożeń oraz zarządzania zarówno aplikacjami chmurowymi, jak i tradycyjnymi w środowiskach chmury hybrydowej. Red Hat umacnia się na pozycji lidera w dziedzinie zarządzania chmurą hybrydową, środowiskami OpenStack i kontenerami.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań proste, niewykorzystujące agentów podejście Ansible nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności kodowania, co eliminuje jedną z najważniejszych przeszkód w automatyzacji IT. Zaczynając od wdrożeń i konfiguracji, a kończąc na bieżących aktualizacjach, poprzez dodanie rozwiązań Ansible do swojej oferty produktów, Red Hat pomoże klientom:

  • Wdrażać aplikacje i zarządzać nimi w chmurach prywatnych i publicznych.
  • Przyspieszyć dostarczanie usług poprzez inicjatywy DevOps.
  • Usprawnić instalacje i aktualizacje OpenStack.
  • Spopularyzować użycie kontenerów poprzez uproszczenie koordynacji i konfiguracji.

Ansible to jeden z najpopularniejszych projektów automatyzacji open source na GitHubie z aktywną i zaangażowaną społecznością liczącą niemal 1200 współautorów. Automatyzacja Ansible jest używana przez coraz więcej firm z listy Fortune 100 w dużych i skomplikowanych środowiskach chmury prywatnej, a firma zdobyła kilka godnych uwagi wyróżnień, w tym nagrodę 2015 InfoWorld Bossie Award dla najlepszego oprogramowania open source związanego z centrum danych i chmurą.

Po dodaniu Ansible, oferta Red Hat będzie obejmować następujące rozwiązania do zarządzania otwartą chmurą hybrydową oraz środowiskami IT:

  • Red Hat CloudForms – otwarta platforma administracyjna, która zapewnia funkcje koordynacji, nadzoru oraz kontroli opartej na zasadach w chmurach hybrydowych, umożliwiając samoobsługowe konfigurowanie usług i zarządzanie zasobami, a ponadto zapewniając egzekwowanie limitów, mierzenie wykorzystania oraz rozliczenia wewnętrzne.
  • Red Hat Satellite – kompleksowe rozwiązanie do zarządzania cyklem życia ze zintegrowanym przydzielaniem zasobów infrastrukturalnych, dystrybucją oprogramowania, zarządzaniem poprawkami oraz funkcjami audytu.
  • Ansible i Ansible Tower – platforma do automatyzacji IT i inicjatyw DevOps, która znacznie upraszcza wdrażanie aplikacji wielowarstwowych oraz automatyzację IT w chmurach hybrydowych.

Oczekuje się, że transakcja nie będzie miała znacznego wpływu na przychody Red Hat za trzeci i czwarty kwartał roku obrachunkowego, który kończy się 29 lutego 2016 r. („rok obrachunkowy 2016”). Kierownictwo oczekuje, że w związku z transakcją wydatki operacyjne za rok obrachunkowy 2016 liczone wg zasad innych niż GAAP zwiększą się o około 7,5 mln zł lub 0,04 zł na akcję w trzecim kwartale oraz o około 15 mln zł lub 0,07 zł na akcję w czwartym kwartale. Red Hat oblicza wydatki operacyjne wg zasad innych niż GAAP, odejmując od wydatków operacyjnych liczonych wg metodologii GAAP wydatki na wynagrodzenia w formie akcji, które w roku obrachunkowym 2016 mają wzrosnąć o około 3,7 mln zł zarówno w trzecim, jak i w czwartym kwartale oraz amortyzację wartości niematerialnych, które w roku obrachunkowym 2016 mają wzrosnąć o około 3,7 mln zł zarówno w trzecim, jak i w czwartym kwartale, obok kosztów transakcji związanych z przekształceniami biznesowymi, które mają wzrosnąć o około 3,7 mln zł w trzecim kwartale. Kierownictwo oczekuje, że w związku z transakcją wydatki operacyjne liczone wg zasad GAAP wzrosną w roku obrachunkowym 2016 o około 19 mln zł lub 0,07 zł na akcję w trzecim kwartale oraz o około 22 mln zł lub 0,07 zł na akcję w czwartym kwartale. Z wyjątkiem wpływu opisanych wyżej wydatków operacyjnych na marżę operacyjną liczoną wg zasad GAAP oraz innych niż GAAP, a także na zysk na akcję liczony wg zasad GAAP oraz innych niż GAAP, firma Red Hat potwierdza swoje prognozy finansowe na trzeci kwartał i cały rok obrachunkowy 2016, które podała w informacji prasowej z 21 września 2015 r.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w październiku 2015 r. pod warunkiem spełnienia zwyczajowych warunków końcowych.

Transmisja internetowa

W czwartek 22 października 2015 r. o godzinie 11.00 czasu EDT dyrektorzy obu firm poprowadzą transmisję internetową na żywo, podczas której omówią niniejsze oświadczenie. Po wypowiedziach kierownictwa dziennikarze oraz analitycy będą mogli wziąć udział w sesji pytań i odpowiedzi.

Aby dołączyć do transmisji lub obejrzeć ją z odtworzenia, można odwiedzić stronę: https://vts.inxpo.com/Launch/QReg.htm?ShowKey=27948

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *