WARSZAWA 9 marca 2015 r. – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), światowy dostawca rozwiązań open source poinformował o dostępności Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host – systemu operacyjnego, zoptymalizowanego pod kątem uruchamiania aplikacji w kontenerach linuksowych. Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host oferuje wszystkie komponenty niezbędne do łatwego pakowania i uruchamiania aplikacji dedykowanych systemom Red Hat Enterprise Linux 6 i 7 w formie kontenerów.

Wraz z powszechniejszym stosowaniem aplikacji składających się z mikrousług, architektura kontenerowa pozwala przedsiębiorstwom wykorzystać pełny potencjał tego bardziej elastycznego podejścia. Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host, który bazuje na czołowej korporacyjnej platformie linuksowej, umożliwia przedsiębiorstwom wprowadzenie architektury kontenerowej i skorzystanie na większej elastyczności tworzenia i wdrażania oprogramowania. Pozwala też na uproszczone utrzymanie, bez rezygnowania z wydajności, stabilności, bezpieczeństwa ani wartości, jaką zapewnia szeroki, certyfikowany ekosystem Red Hat.

Architektura aplikacyjna oparta na kontenerach linuksowych wymaga nie tylko narzędzi do ich budowania i uruchamiania, ale też bezpiecznej, niezawodnej platformy klasy korporacyjnej o jasno określonym cyklu życia, która spełni bieżące wymagania przedsiębiorstw w dłuższej perspektywie. Do wymagań tych należy dbałość o bezpieczeństwo, ciągłe ulepszanie produktu, prewencyjna diagnostyka oraz dostęp do pomocy technicznej. Red Hat zaoferuje przedsiębiorstwom kompletne i zintegrowane rozwiązanie infrastrukturalne oparte na kontenerach. Polegać ono będzie na połączeniu pakowania aplikacji z niezawodną, zoptymalizowaną infrastrukturą, umożliwiającą łatwe przenoszenie certyfikowanych aplikacji Red Hat Enterprise Linux między systemami fizycznymi maszynami wirtualnymi oraz chmurami prywatnymi i publicznymi. Wszystko odbywać się będzie w ramach cyklu wsparcia produktów i zabezpieczeń, jakiego wymagają klienci korporacyjni. Debiut systemu Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host potwierdza, że Red Hat chce uczynić kontenery linuksowe stabilnym i niezawodnym komponentem korporacyjnych środowisk IT w modelu otwartej chmury hybrydowej.

Host kontenerowy do zastosowań korporacyjnych

Red Hat Enterprise Linux Atomic Host, zaprojektowany specjalnie pod kątem usługi kontenerów linuksowych, oferuje tylko te składniki systemu operacyjnego, które są potrzebne do uruchomienia aplikacji kontenerowej. Ogranicza to obciążenia dodatkowe i upraszcza utrzymanie Jako że Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host wywodzi się z systemu Red Hat Enterprise Linux 7, dziedziczy po nim stabilność i dojrzałość, a także szeroki ekosystem certyfikowanych partnerów sprzętowych.

Bezpieczeństwo zawsze stanowi priorytet dla przedsiębiorstw. Jednak ochrona kontenerów – w tym możliwość utrzymywania bezpieczeństwa w całym cyklu ich życia – budziła dotąd pewne wątpliwości. Aby je złagodzić, Red Hat Enterprise Linux Atomic Host oferuje zautomatyzowane aktualizacje zabezpieczeń na żądanie, zapewniając klientom korporacyjnym te same korzyści, co Red Hat Enterprise Linux w systemie ograniczonej wielkości. Niezależnie, czy chodzi o Heartbleed, Shellshock, Ghost, czy też inną lukę w zabezpieczeniach, klienci Red Hat otrzymują powiadomienia i aktualizacje produktów. Ponadto mają też dostęp do narzędzi, które zwiększają niezawodność i bezpieczeństwo kontenerów. Jest to unikatowa korzyść, którą Red Hat oferuje klientom korporacyjnym wdrażającym aplikacje kontenerowe.

Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host oferuje wiele korzyści, w zakresie budowy i utrzymania o budowanie i konserwowanie infrastruktury kontenerowej, m.in.:

  • Atomowe aktualizowanie i cofanie zmian poprzez mechanizm aktualizacji przypominający pliki obrazu. Aktualizację atomową można pobrać i wdrożyć w jednym kroku, podczas gdy poprzednia wersja jest zachowywana i można do niej wrócić w razie potrzeby.
  • Obrazy kontenerów w formacie Dockera można wdrażać i uruchamiać jako kontenery aplikacyjne.
  • Certyfikacja i wsparcie, wraz z łańcuchem zaufania dla kontenerów zbudowanych z obrazów platform takich jak Red Hat Enterprise Linux 6 i 7 oraz dla certyfikowanych kontenerów niezależnych producentów oprogramowania (ISV), będących partnerami Red Hata.
  • Koordynacja kontenerów na dużą skalę za pośrednictwem rozwiązania Kubernetes, tworzenie dużych aplikacji biznesowych z oddzielnych usług wdrażanych jako kontenery w klastrach Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host.
  • Skuteczniejsze domyślne zabezpieczenia w postaci takich mechanizmów jak SELinux, cgroups oraz przestrzenie nazw jądra, które izolują poszczególne kontenery w środowiskach z wieloma kontenerami.
  • Kontener z przywilejami superużytkownika umożliwia aplikacjom administracyjnym bezpieczny dostęp do hosta i innych kontenerów. Ten specjalny kontener pozwala instalować oprogramowanie firm trzecich, a atomowe polecenie charakterystyczne dla Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host sprawia, że tworzenie i uruchamianie kontenerów uprzywilejowanych staje się znacznie łatwiejsze.
  • Przenośność aplikacji w ramach otwartej chmury hybrydowej poprzez wykorzystanie szerokiego certyfikowanego ekosystemu Red Hat umożliwia bezpieczne, stabilne wdrażanie kontenerów na sprzęcie fizycznym, na certyfikowanych hiperwizorach, w tym Red Hat Enterprise Virtualization, VMware i Microsoft Hyper-V oraz w certyfikowanych publicznych usługach chmurowych, takich jak Amazon Web Services i Google Cloud Platform.

Wirtualne wydarzenie

12 marca 2015 r., o godz. 11.00 czasu EDT odbędzie się wirtualne wydarzenie pt. „Transform Application Delivery with Containers”, które przybliży praktyczne zastosowania oraz wartość kontenerów linuksowych. Więcej informacji oraz formularz rejestracji można znaleźć pod adresem http://bit.ly/1Aigjde. 

Wypowiedzi

Jim Totton, wiceprezes i dyrektor generalny, Platforms Business Unit, Red Hat

„Dwanaście lat temu Red Hat dostarczył pierwsze wydanie systemu Red Hat Enterprise Linux, przekształcając nowoczesną technologię oprogramowania w fundament, na którym spoczywa całe przedsiębiorstwo, od serwerów do chmury. Wraz z dzisiejszą premierą Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host robimy to samo z kontenerami linuksowymi. Łączymy innowacyjną, otwartą technologię ze stabilnością i bezpieczeństwem, którego wymagają przedsiębiorstwa. Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host to nie zwykłe uzupełnienie oferty Red Hat Enterprise Linux, ale przyszłość aplikacji korporacyjnych – zaawansowane, elastyczne rozwiązanie większe, niż suma jego części i napędzane mocą otwartych innowacji”.

Masahiko Iwata, dyrektor generalny, NTT Open Source Software Center, Nippon Telegraph and Telephone Corporation

„Dzięki zaawansowanym środowiskom uruchomieniowym, takim jak Docker i Kubernetes, które upraszczają zarządzanie całym cyklem życia kontenerów, technologia kontenerów linuksowych wreszcie zaczyna osiągać swój potencjał i dokonywać rewolucyjnych zmian w krajobrazie PaaS. Uważamy, że Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host dopełnia obrazu, oferując platformę kontenerową zbudowaną na zaufanym systemie operacyjnym Red Hat Enterprise Linux 7 oraz integrując narzędzia do wdrażania aplikacji i usług kontenerowych”.

 

Dod

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *