Stojąc przed zakupem serwera NAS zastanawiamy się nad różnymi modelami. Rozważamy za i przeciw konkretnych produktów. Szukamy modelu, który zapewni dużą pojemność, szybkość, a jednocześnie wysokie bezpieczeństwo. Serwer to często sprzęt uniwersalny zarówno do zastosowań domowych, jak i biznesowych.

Szukając serwera NAS dla niewielkiej firmy, biura, czy domu, z pewnością nie sięgniemy po najbardziej wydajne modele serwerów pamięci masowej. Wydatek kilkunastu tysięcy złotych to bardzo poważne nadszarpnięcie budżetu. Z kolei w przypadku użytkowników prywatnych wydatek to wręcz nie do zaakceptowania. Jednocześnie wymagamy od urządzenia intuicyjnej i prostej obsługi, bogatej funkcjonalności, bezpieczeństwa, cichej pracy, czy wreszcie – niskiej ceny. Wymagań z pewnością możemy stawiać wiele i z pewnością każdy będzie miał swój zestaw. Z pomocą przychodzi Synology. Jeden z wiodących producentów rozwiązań pamięci masowej ma bogatą ofertę rozwiązań nie tylko dla użytkowników korporacyjnych, ale także dla MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa) i SOHO (Small Office, Home Office – małe biura, biura domowe).

Nowy serwer Synology kontynuuje znaną wzorniczo serię niewielkich, wydajnych i eleganckich serwerów NAS. Seria DSx12+, oprócz modelu DS412+, zawiera także rozwiązania jedno- (DS112+), a także dwudyskowe (DS212+). Wzorniczo DS412+ nie różni się niemal niczym od nieco bardziej ekonomicznego modelu DS413. W przypadku DS412+ Synology postanowił zwiększyć jego wydajność, jednocześnie implementując rozwiązania typowo biznesowe: instalując dwa kontrolery Ethernet, a także obsługę iSCSI. Do tego serwer jest zgodny z platformami wirtualizacyjnymi.

Synology DS412+ może wydawać się urządzeniem typowo do zastosowań domowych – głównie ze względu na duże możliwości multimedialne i bezpieczeństwo danych (kopie zapasowe). Z pewnością znajdzie on swoich zwolenników, ponieważ elegancki wygląd sprawia, że dobrze prezentuje się pomiędzy innymi rozwiązaniami elektroniki użytkowej.

Prostota obsługi powoduje zaś, że z konfiguracją poradzą sobie użytkownicy, którzy nie mają wielkiego doświadczenia z NAS-ami. Mobilne aplikacje dodatkowe oraz wiele opcji konfiguracji umożliwiają wygodne zarządzanie DS412+ oraz jego usługami z poziomu smartfona lub tabletu. Intuicyjność interfejsu sprawia, że administrator nie będzie musiał tracić cennego czasu na konfigurowanie i dostosowywanie Synology do pracy w środowisku sieci firmowej – określone usługi uruchamiamy kilkoma kliknięciami.

Wysokie prędkości kopiowania nawet przy wykorzystaniu jednego interfejsu sprawiają, że DS412+ będzie doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla domu. Co więcej, zabezpieczenia w postaci redundantnego wentylatora, dwóch interfejsów sieciowych, obsługi UPS, a także obsługi Active Directory oraz LDAP pozwalają na uruchomienie serwera także w niewielkiej firmie. Będzie on doskonałym uzupełnieniem infrastruktury sieciowej, albo stanie się głównym – wszechstronnym i prostym w użyciu narzędziem sieciowej pamięci masowej oraz usług dodatkowych.

Źródło: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/synology-ds412-test/strona/18723.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *