Zapraszamy do zapoznania się z recenzją Synology DS412+, którą przerpowadził portal www.myapple.pl.

Pliki stają się najważniejszym nośnikiem treści. Zapisujemy w nich dokumenty, przetrzymujemy zdjęcia i filmy. Jeśli do tej pory pieczołowicie układaliśmy na półkach książki zaraz będziemy ustawiać je w cyfrowych zbiorach.

Wygoda w sposobie przechowywania treści ale również dzielenia się nimi ma coraz większe znaczenie w dobie stałego dostępu do internetu. Dlatego szukamy urządzeń, które pozwolą nam „oswoić” cyfrowe dane. Warto zwrócić uwagę na urządzenia typu NAS (Network Attached Storage) – serwer sieciowy danych.002

Budowa
DS412+ jest konstrukcją mieszczącą w sobie cztery dyski (3,5” lub 2,5” SATA (II)). Żeby wydajnie zapanować nad 16TB danych (wsparcie dla maksymalnie 4 dysków po 4TB) w środku możemy odnaleźć procesor Dual Core 2,13GHz oraz 1GB pamięci operacyjnej. Z faktu, że czterysta-dwunastka pochodzi z linii bardziej zaawansowanych urządzeń w ofercie Synology znajdziemy dwa złącza LAN, które mają zapewnić bezpieczeństwo połączenia w przypadku uszkodzeń routera. Na tylne ścianie znajdziemy także dwa złącza USB 3.0 oraz 1 port eSATA. Dość zaskakujące jest umieszczenia na przedniej ścianie portu USB 2.0 (jest to jedyne złącze 2.0 zainstalowane serwerze). Cała obudowa serwera wykonana jest z plastiku. Miejsca na dyski maskowane są wciskaną zaślepką, która równocześnie stanowi front NASa. W przedniej części znajdziemy także przycisk zasilania oraz diody monitorujących stan urządzenia.

Dzięki zastosowaniu czterech dysków po 4TB otrzymujemy pokaźną ilość pamięci gotową do wypełnienia plikami. Rozmaite możliwości konfiguracji dysków w rozmaitych układach pracy RAID (między innymi Synology Hybrid RAID, Basic (Podstawowy), JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 5+Spare, RAID 6, RAID 10) sprawiają, że jedne dyski mogą wykonywać kopie bezpieczeństwa innych. Niweluje to zatem do minimum ryzyko utraty danych. Druga grupa to osoby potrzebujące centralizacji multimediów i łatwego do nich dostępu. Dzięki obsłudze technologii AirPlay oraz DLNA i wsparciu dla aplikacji na iOS serwer DS412+ staje się doskonałym centrum gromadzącym zdjęcia, filmy i muzykę. Sposób w jaki możemy odtwarzać nasze ulubione media jest tutaj zorganizowany na bardzo wysokim poziomie. Ja osobiście właśnie dla tych dwóch czynników wybieram systemy NAS. Poważnie nad zakupem Synology DS412+ muszą zastanowić się również wszelkiej maści osoby lubiące „dłubać”. Mam w tym miejscu na myśli tych, co chcą testować i zakładać swoje witryny, modyfikują kod i zamiast wykorzystywać do przechowywania zdjęć ogólnodostępne serwisu uważają, że „u siebie” zawsze jest najlepiej. Użytkownicy bardziej wymagający odnajdą w zbiorach Synology dużo modułów, które zamienią serwer NAS w praktycznie każde z możliwych usług obecnych w sieci – CRM, WordPress, FTP, Mail Server, SQL, serwer www.

Jeśli należycie do którejś z powyższych grup to nie będziecie zawiedzeni Synology DS412+. Ma dużo zasobów mocy, olbrzymie możliwości konfiguracyjne i jest wręcz „uszyty” pod użytkowników iOS’a i OS X’a.

Pełny test znajdziecie na stronie: http://myapple.pl/content/5120-synology-ds412-multimedia-i-dane-w-jednym-miejscu-konkurs.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *