Synology DS1512+ to 5-dyskowy serwer NAS będący doskonałym przykładem rozwiązania sieciowej pamięci masowej dla małych i średnich firm. Pozwala na przechowywanie danych w jednym centralnym magazynie sieciowym i dynamiczne zwiększanie pojemności dyskowej, oferując jednocześnie proste i intuicyjne środowisko konfiguracyjne w postaci systemu Synology Diskstation Manager 4.1.

Niepozornie wyglądający system pamięci masowej Synology stanowi bardzo rozsądną propozycję dla małych i średnich firm. W niewielkiej kompaktowej obudowie producent przygotował profesjonalne narzędzie do przechowywania danych. Zestaw portów USB i eSATA zapewni możliwość rozszerzenia infrastruktury dyskowej i dostosowania jej do bieżących potrzeb. Zastosowanie pasywnego chłodzenia procesora oraz dwóch wentylatorów pozwala na zachowanie niewielkiego poziomu hałasu (około 25 dB) i zwiększa odporność na awarie.

Dwa interfejsy sieciowe oraz wsparcie dla wirtualizacji są doskonałym punktem wyjściowym do stworzenia bezpiecznego i wydajnego środowiska macierzy i serwerów, a także redukcji kosztów i ryzyka wystąpienia awarii. Kolejnym plusem przemawiającym za DS1512+ jest jego relatywnie niewielkie zużycie energii. Podczas typowej pracy 5 dysków twardych i 2 interfejsów sieciowych zużycie wyniosło około 58 W.

Zastosowanie najnowszej wersji systemu Disk Station Manager 4.1-2636 wprowadza wiele mniejszych lub większych zmian w funkcjonowaniu serwerów Synology, z ciekawszych nowości warto wymienić:

  • wsparcie dla VMware vSphere 5.0 VAAI
  • sterowanie ruchem – pozwala zapewnić określone pasmo sieciowe dla usługi lub aplikacji
  • wsparcie dla SFTP
  • kosz sieciowy dla wszystkich protokołów CIFS/SMB, File Station, FTP, AFP i WebDAV – pozwala odzyskać przypadkowo skasowane pliki z serwera
  • wsparcie dla połączeń poprzez proxy
  • wsparcie dla SNMP v3

Atrakcyjność produktów Synology, pomimo ich wysokiej ceny, podnosi bogaty pakiet aplikacji dodatkowych, który jest stale rozszerzany. Wśród pakietów oprogramowania znajdziemy nie tylko te stricte biznesowe. Synology przygotował także kilka programów multimedialnych i internetowych pozwalających na umilenie sobie czasu w pracy. Dla osób lubiących czarne okno terminala polecamy dodatkową instalację optware i odkrywanie kolejnych pakietów aplikacji.

Za wyborem DS1512+ jako narzędzia do centralizacji danych w niewielkiej firmie przemawia nie tylko świetny wygląd, intuicyjna obsługa i łatwe zarządzanie systemem DSM 4.1. To także ogromne możliwości konfiguracji, wysoka niezawodność, skalowalność powierzchni do 60 TB oraz energooszczędność, które pozwolą zapomnieć o braku miejsca na dysku czy wysokich kosztach zakupu i utrzymania infrastruktury serwerowej.

Źródło: https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/synology-ds1512-test/strona/18311.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *