Tajpej, Tajwan, grudnia 3, 2021– QNAP® Systems, Inc., światowy producent rozwiązań sieciowych i storage, zaprezentował nowy sieciowy rejestrator do monitoringu video – QVP-41B. Urządzenie integruje przełącznik Power-over-Ethernet (PoE) z szesnastoma 30-watowymi portami Gigabit PoE, dwoma portami combo RJ45/SFP i dwoma portami hosta o prędkości 2.5GbE do zarządzania. Dzięki temu rejestrator obsługuje wszelkiego rodzaju urządzenia PoE i tworzy inteligentną infrastrukturę do monitoringu. Napędzany czterordzeniowym procesorem Intel® Celeron® J4125, model QVP-41B jest wyposażony w cztery 3,5-calowe zatoki na dyski SATA, zapewniając ogromny potencjał pamięci masowej i szybką pracę sieciową, aby sprostać wymaganiom monitorowania małych/średnich środowisk.

„Dzięki wbudowanemu zasilaczowi PoE o budżecie mocy 140W i obsłudze do 24 kamer, QVP-41B zapewnia pełne możliwości sieciowego rejestratora do monitoringu. Obraz z kamer można jednocześnie nagrywać i monitorować za pomocą aplikacji QVR Smart Client firmy QNAP”, powiedział Alan Kuo Product Manager w firmie QNAP, dodając, że „nagrany materiał filmowy można analizować za pomocą inteligentnego wyszukiwania QVR, a w przypadku wdrożeń na dużą skalę (takich jak sprzedaż detaliczna) wszystkimi serwerami QVR Pro, w tym QVP-41B, można zarządzać centralnie za pośrednictwem QVR Center firmy QNAP”.

QVP-41B jest zgodny ze standardem IEEE 802.3at PoE+ i ma szesnaście portów z obsługą 30-watowego Gigabit PoE. QVP-41B może zapewnić całkowity budżet mocy do 140 watów, aby spełnić wymagania kamer typu bullet, rybie oko (fisheye), kamer 4K PTZ i kamer Speed Dome zgodnych ze standardem ONVIF®. QVP-41B obsługuje inteligentne funkcje zarządzania PoE, w tym planowanie, ustalanie priorytetów zasilania oraz włączanie/wyłączanie zasilania w celu centralnego zarządzania wszystkimi urządzeniami.

QVP-41B używa oprogramowania do monitoringu QNAP QVR Pro i jest kompatybilny z innymi aplikacjami do monitoringu. QVP Center może centralnie zarządzać i monitorować wieloma serwerami QVR Pro oraz otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach. QVR Smart Search wyszukuje nagrania zdarzeń w określonym czasie i obszarze, a QVR Pro Client umożliwia monitorowanie różnych platform i elastycznie przełącza między trybem podglądu na żywo i odtwarzaniem.

QVP-41B ma nowoczesny design i cichy system chłodzenia, który łączy w sobie funkcje przełącznika PoE, NVR, NAS i routera, zapewniając wyjście HDMI 2.0 do bezpośredniego odtwarzania obrazu na żywo w rozdzielczości do 4K (3840×2160) 60Hz. Dzięki konsolidacji funkcji wielu urządzeń w niemal cichej i stylowej obudowie, QVP-41B spełnia wymagania inteligentnych środowisk dozoru wizyjnego.

Główne specyfikacje

Czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® J4125, 8 GB pamięci RAM DDR4, 4 wnęki na dyski 3,5 cala SATA 6 Gb/s, 2 gniazda M.2 SATA; 16 portów RJ45 Gigabit 802.3at 30 W PoE, 2 porty combo Gigabit RJ45/SFP, 2 porty zarządzania hostem 2,5 GbE; 3 porty USB 3.0, 2 porty HDMI 2.0

Dostępność

Sieciowy serwer monitoringu QVP-41B NVR jest już dostępny. Więcej informacji na temat QVP-41B można znaleźć na stronie www.qnap.com.