Tajpej, Tajwan, kwietnia 19, 2021 – Firma QNAP® Systems, Inc. oficjalnie zaprezentowała nową wersję systemu operacyjnego QuTS hero h4.5.2. W porównaniu do poprzednich wersji system otrzymał funkcję SnapSync, która realizuje w czasie rzeczywistym synchronizację danych w celu tworzenia kopii zapasowych. Dodatkowo nowa wersja systemu została wzbogacona o autorski i opatentowany algorytm QSAL (QNAP SSD Antiwear Leveling), który zapobiega jednoczesnym awariom wielu dysków SSD tym samym zwiększając bezpieczeństwo danych oraz niezawodność systemu.

Zapewnij wszechstronną ochronę danych dzięki SnapSync w czasie rzeczywistym

QuTS hero jest oparty o 128-bitowy system plików ZFS, który kładzie nacisk na integralność danych oraz oferuje samoleczenie danych, dzięki czemu jest idealny dla biznesu, gdzie nie można pozwolić sobie na utratę danych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony danych po awarii systemu oraz po ataku oprogramowania ransomware QuTS hero oferuje niemal nieskończoną liczbę migawek, które umożliwiają odzyskanie skasowanych danych. Technologia kopiowania przy zapisie sprawia, że tworzenie migawek jest natychmiastowe i nie wpływa na trwający zapis danych na nośniku. Zaawansowana, oparta na blokach funkcja SnapSync w czasie rzeczywistym synchronizuje zmiany danych z docelową pamięcią masową. Dzięki temu serwer podstawowy i nadmiarowy zawsze zachowują te same dane zapewniając przywracanie po awarii w czasie rzeczywistym przy minimalnym RPO i bez utraty danych.

Zapobiegaj jednoczesnym awariom wielu dysków SSD dzięki QSAL

Wraz ze wzrostem popularności dysków SSD firmy muszą przygotować się na większe ryzyko utraty danych z powodu trudności w odzyskiwaniu danych z uszkodzonych dysków SSD. Algorytm QSAL regularnie sprawdza żywotność i trwałość dysków SSD w RAID. Kiedy żywotność dysku SSD osiągnie wartość poniżej 50%, algorytm QSAL dynamicznie rozdzieli nadmiarową przestrzeń, aby zagwarantować, że każdy dysk SSD będzie miał wystarczająco dużo czasu na odbudowę, zanim ulegnie uszkodzeniu. Zapobiega to jednoczesnym awariom wielu dysków SSD i poprawia niezawodność całego systemu. QSAL w niewielkim stopniu wykorzystuje przestrzeń dysku, ale znacznie poprawia ogólną ochronę danych w pamięci flash.

Więcej kluczowych funkcji QuTS hero:

  • Pamięć podręczna pamięci głównej (L1 ARC), pamięć podręczna odczytu (L2 ARC) oraz ZFS Intent Log (ZIL) dla transakcji synchronicznych z ochroną przed awarią zasilania zwiększają wydajność i bezpieczeństwo danych.
  • Możliwość stworzenia folderów współdzielonych o wielkości do 1 petabajta.
  • Wbudowana deduplikacja, kompresja i kompaktowanie danych w oparciu o bloki zmniejszają rozmiary plików, aby zaoszczędzić miejsce na dysku i zoptymalizować wydajność, jednocześnie zachowując żywotność dysku SSD.
  • Obsługa WORM (Write Once, Read Many) uniemożliwia modyfikacje zapisanych danych. Dane w folderach współdzielonych WORM można tylko zapisywać i odczytywać, ale nie można ich usuwać ani modyfikować w celu zapewnienia integralności danych.
  • Akceleracja sprzętowa AES-NI zwiększa skuteczność szyfrowania / deszyfrowania danych dla protokołu SMB 3.
  • Dostęp do App Center w celu instalowania dodatkowych aplikacji zwiększających użyteczność QNAP NAS.

Dowiedz się więcej o funkcjach QuTS hero i modelach NAS pod adresem https://www.qnap.com/quts-hero/.
Specyfikacje funkcji podlegają do zmiany bez wcześniejszego powiadomienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *