Na targach Computex, które mają miejsce na Tajwanie wystawia się także firma Qsan Technology Inc, producent profesjonalnych systemów SAN i unified storage. Na swoim stoisku razem z partnerem technologicznym firmą Seagate prezentuje demo rozwiązania wspierające technologię wideo 4K, systemy nadzoru wideo, wirtualizację oraz backup. Qsan zaprezentował też nowe model seria AegisSAN V100 SAN zaprojektowana pod systemy do backup i monitoring wizyjnego oraz TrioNAS U300, który jest pierwszym na świecie serwerem NAS, który obsługuje również iSCSI oraz FC.

Obsługa Wideo 4K

4K to najnowsza technologia, umożliwiająca wyświetlenie obrazu z bardzo dużą ilością detali. 4000 pikseli ma spore wymagania co do przepustowości i przechowywanie, jest to tyle co 24 płyty DVD lub 4 płyty Blu-ray, co sprawia, że obecnie jest to duże wyzwanie dla sieciowych pamięci masowych.

Qsan AegisSAN LX F630Q z procesorem Intel Xeon i portami 16G FC zapewnia bezproblemową edycję kontentu zapisanego w technologii 4K. Dwa porty 16 Gigabit Fibre Channel zapewniają praktycznie nieskończone pasmo. Po podłączeniu takiej macierzy do systemu Grass Valley EDIUS bez problemu po sieci w locie możemy edytować wideo 4K zapisanego na macierzy Qsan.

System nadzoru wizyjnego

Coraz niższe ceny kamer sieciowych sprawiają, że monitoring IP staje się bardzo popularny, jednak duża ilość danych generowanych przez kamery sprawia, że dobranie odpowiedniego system do przechowywania nagrań jest dużym problemem. Z pomocą przychodzi Qsan z macierzami z serii AegisSAN pracującymi w technologii iSCSI.

Systemy AegisSAN obsługują thin provisioning, mają redundantne zasilacze i zapewniają ochronę danych na poziomie jaki jest wymagany przez systemy nadzoru wizyjnego. W skład AegisSAN wchodzą trzy typy macierzy, jest to seria P600Q, która oferuje największą ilość IOPS, sprzętowy kontroler RAID i porty 10GbE iSCSI, seria Q500 posiadająca gorsze osiągi, ale cenowo jest bardziej przystępna, doskonale nadaje się do systemów archiwizacji oraz nowa seria V100 dedykowana do monitoringów IP.

Pamięć masowa do systemów wirtulizacji

Qsan posiada certyfikat VMware, Hyper-V czy Citrix, oznacza to, że wydajnościowo spełnia wszystkie wymagania jakie stawiają producenci oprogramowania do wirtualizacji dla sieciowych pamięci masowych. Warto wspomnieć, że wszystkie macierze produkcji Qsan otrzymały certyfikację, jednak do hostowania maszyn wirtualnych klasy serwer Qsan zaleca wykorzystanie topowych modeli, gdyż tylko te są wstanie zapewnić odpowiednią ilość IOPS. Takim modelem jest właśnie AegisSAN LX P600Q 10GbE iSCSI SAN.

Sprzętowy RAID, procesor Intel Xeon i porty 10Gigabit Ethernet sprawiają, że AegisSAN LX P600Q bez problem da sobie radę, nawet w najbardziej wymagającym środowisku wirtualnym.

NAS i SAN iSCIS/FC

Nowa seria TrioNAS U300 jest unikatowa na skalę światową ponieważ w jednej obudowie znajdują się trzy technologie tj. NAS, iSCSI SAN i FC SAN. System jest skalowalny, gdyż można go rozbudować do obsługi 192 dysków. Do tego możliwość montażu dwóch kontrolerów i niska cena sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm.

Poniżej zdjęcia ze stanowiska Qsan:

2 3 5 6 7 8 12 13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *