Obecne są one niemal w każdym większym przedsiębiorstwie, instytucji czy też wykorzystywane do prywatnych celów. Większość zasobów sieci Internet składowane jest na pamięci masowej. Stąd ważną rzeczą jest by te urządzenia były niezawodne i wydajne. Nasze doświadczenia z takimi urządzeniami opierają się głównie o takich vendorów jak HP, IBM, NetApp. Ze względu na przyznanie statusu Autoryzowanego Subdystrybutora QSAN w nasze ręce trafiły dwa modele macierzy tego producenta. Jest to tajwański producent, którego działalność rozpoczęła się w 2004 roku. Qsan Technology (tak brzmi pełna nazwa firmy) specjalizuje się w produkcji kompletnej linii produktów sieciowych pamięci masowych SAN, iSCSI, Fibre Channel SAN dla globalnych przedsiębiorstw, średnich i małych firm.

Po przeprowadzeniu testów wydajnościowych jak i testów failover można stwierdzić, że macierze QSAN mogą mogą nawiązać rywalizację z takimi firmami jak IBM czy HP, gdyż ich sprzęt cechuje się analogicznymi parametrami, jednakże jest o wiele tańszy.

Podczas odbudowy RAID po symulowanej awarii dysku zmierzono wydajność dysków. Zwiększył się czas dostępu o 0.7 ms oraz zmniejszyła prędkość transmisji jednak nie miało to zbyt dużego wpływu na działanie systemu testowego. Przy większej ilości dysków i większej ilości danych odbudowa RAID może potrwać nawet kilka dni.

Według producenta dzięki wykorzystaniu QiSOE (Qsan iSCSI offload engine) zwiększa się wydajność iSCSI o 30% przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia procesora o 25%.

Pełny test dostępny jest http://www.upgreat.com.pl/blog/?p=62 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *