Szczecin, 25 marca 2015 – Qsan Technology to producent zaawansowanych sieciowych systemów pamięci masowych o wysokiej wydajności i niezawodności, który jako pierwszy na świecie, zaprezentował sprzętowe kontrolery iSCSI oraz FC dla procesorów Intel.

Firma Qsan w dniu dzisiejszym poinformowała o uzyskaniu certyfikatu zgodności z VMware vSphere 6.0, certyfikację uzyskały wszystkie rozwiązania iSCSI SAN, Fibre Channe SAN oraz Unified Storage. Obsługa VMware vSphere 6.0 w rozwiązaniach Qsan, jest wspierana na poziomie technologię VAAI, co gwarantuje uzyskanie wysokiej wydajności w środowiskach wirtualnych bazujących na najnowszej wersji oprogramowania VMware vSphere 6.0.

60 dyskowy Qsan, vsphere
Macierz Qsan z certyfikatem VMware vsphere 6.0

 

Pełne wsparcie VAAI odciąża serwera ESXi poprzez przeniesienie większości operacji I/O na pamięć masową. Ponadto integracja na poziomie VAAI gwarantuje uzyskanie maksymalnej wydajności systemu i poprawia efektywność integracji sprzętu z oprogramowaniem. Przykładowo dzięki VAAI, uruchomienie nowej maszyny jest o 75% szybsze niże bez, klonowanie odbywa się 70% szybciej. Dodatkowo VAAI umożliwia przechowywanie większej ilości maszyn wirtualnych w obrębie tej samej macierzy oraz zwiększa niezawodność oraz skalowalność.

“Cała linia produktów Qsan w bardzo krótkim okresie czasu przeszła testy VMware vSphere 6.0, wszystko po to, aby zapewnić najnowsze i lepsze mechanizmy zabezpieczeń.” powiedział Daniel Lin, dyrektor sprzedaży w firmie Qsan. “VMware vSphere 6.0 ulepsza bezpieczeństwo danych i replikację, aby zmniejszyć ryzyko utraty danych w przypadku ewentualnej awarii w wirtualnym środowisku VMware.”

Więcej informacj na temat nowości w VMware vSphere 6.0 znajdziesz na stronie VMware:
https://files.backupacademy.pl/2015/03/VMware_vSphere_6.pdf

Główna zaleta VAAI to odciążenie serwer ESXi, jak już wiadomo odbywa się to po przez przerzucenie operacji I/O na macierz, która przechowuje maszyny wirtualne. Takie podejście sprawia, że wydajność samej macierzy staje się coraz bardziej istotna, gdyż musi ona natychmiast obsłużyć operacje I/O, które zostaną do niej przesłane z hosta VMware przy pomocy technologii VAAI. Macierze Qsan z serii AegisSAN LX wyposażone w procesory Intel® Xeon, oferują dużą ilość IOPS i przepustowość. Sprzętowy RAID, technologia QiSOE i obsługa 6Gb/s SAS gwarantują, że rozwiązania z serii AegisSAN LX nadająsię idealnie do przetwarzania dużej ilości operacji I/O.

Oprócz podstawowych trzech opcji, jakie oferuje VAAI tj. HW Assisted Locking, Full Copy i Block Zero, to najnowszy firmware dla macierzy Qsan zapewnia również integrację dla VAAI thin provisioning.

Seria TrioNAS LX od Qsan, to biznesowa seria rozwiązań unified storage, które posiadają funkcjonalność NAS oraz iSCSI/FC SAN. Rozwiązania TrioNAS LX wykorzystują system plików ZFS, który gwarantuje integralność danych i dużą odporność na awarie, w przeciwieństwie do systemu plików EXT-4. Wszystkie pamięci masowe z serii TrioNAS LX uzyskały certyfikat VMware Ready na poziomie VAAI dla blokowego udostępniania danych. W niedługiej przyszłości seria TrionNAS LX zostanie poddana kolejnym testom, w celu uzyskania stosowny certyfikatu od VMware dla udostępniania danych na poziomie bloków.

Firma Qsan poinformowała, że obecnie trwają pracę, aby uzyskać certyfikat VMware także dla technologii VASA 2.0 oraz VVOL.

Lista macierzy Qsan, które posiadają certyfikat VMware:
http://partnerweb.vmware.com/comp_guide2/vcl/result.php?search=Qsan&searchCategory=all

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *