Qsan Technology Inc, producent systemów  iSCSI SAN RAID ogłosił, że model P600Q otrzymał certyfikat zgodności VMware Ready dla vSphere 5 i VAAI (vStorage API dla Integracji Macierzy). Certyfikat zapewnia, że P600Q dzięki temu będzie wydajniejszy, bardziej skalowalny, przez co będzie lepiej sobie radził w środowisku wirtualnym VMware.

Kluczowe funkcje:

  • Zwiększono osiągi macierzy w środowisku wirtualizacji poprzez integrację z najnowszą wersją VMware vSphere.
  • Poprzez redukcję ścieżek IO zmniejszono obciążenie pasma i wykorzystanie CPU
  • Przyspieszono operacje wykonywane na wirtualnych maszynach (VM), tj. przenoszenia maszyn pomiędzy macierzami, wykonywanie migawek, uruchamianie maszyn, zamykanie czy klonowanie
  • Umożliwia przechowywanie większej ilości wirtualnych maszyn (VM) na jednym iSCSI LUN.

“Dzięki obsłudze vSphere 5 i VAAI, P600Q można lepiej zintegrować z środowiskiem wirtualnym VMware, włącznie z natywną obsługą sprzętu. Zmniejsza to znacznie ilość przesyłanych danych w wewnątrz systemu, które niepotrzebnie obciążały pasmo i dodatkowo sprawia to, że VMFS wykorzystuje mniej zasobów z dostępny puli.” powiedział Daniel Lin, Dyrektor sprzedaży w Qsan. “To naprawdę cenne dla naszych klientów, zwłaszcza gdy integracja systemów wirtualizacji i macierzy jest bardzo istotne przy wdrożeniach VM. Co więcej, Qsan zapewnia wsparcie techniczne przez telefon bez dodatkowych opłat.”

Qsan P600Q to macierz iSCSI z portami 10GbE i obsługująca dyski ze złączami 6G SAS dzięki czemu zapewnia dużą wydajność w systemach IP SAN. Macierz ta ma wszystkie elementy redundantne, dzięki czemu awaria jednego element nie powoduje przestoju całego system, co więcej wymiana uszkodzonych elementów może być wykonywana podczas pracy urządzenia. P600Q jest idealnym rozwiązaniem dla środowiska produkcyjnego, w którym mamy zapotrzebowanie na bardzo dużą ilość IOPS. W zestawie z P600Q otrzymujemy QiSOE (Qsan Hardware iSCSI offload engine) oraz dodatkowo QReplica i QThin. Model ten został wyposażony w dwa złącza GBIC i SFP+. Dodatkowo P600Q ma certyfikat Citrix i Hyper-V.

Oficjalnym dystrybutorem w Polsce systemów iSCSI SAN RAID firmy QSAN jest EPA Systemy Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *