123Qsan Technology, producent profesjonalnych rozwiązań SAN i Unified Storage, zaprezentował nowe rozwiązanie AegisSAN Q500-F30, które wykorzystuje Fiber Channel 16Gb. Qsan w nowym modelu zaimplementował najnowszą technologię 16Gb FC dostarczaną przez firmę QLogic. AegisSAN Q500-F30 został wyposażony w dwa porty 16G FC, dwa porty 1GbE iSCSI i dwa kontrolery pracujące w trybie dual active. Macierz jest w pełni nadmiarowa, zwiększa to wydajność i zapewnia wysoką dostępność.

“Firma Qsan otrzymywała dużo zapytań, od swoich partnerów na szybki systemy do przechowywania i przetwarzania danych i właśnie dlatego powstał AegisSAN Q500-F30. Nowy model wykorzystuje najnowszą technologię tj QLogic 16G FC silicon, która umożliwia podwoić przepustowość i wydajność. Dodatkowo Intel Briarwood S1289 SOC, który jest zaimplementowany w AegisSAN Q500-F30 zapewnia nowy poziom wydajności, wysoką dostępność i obsługę dużej ilości transakcji w tym samym czasie,” powiedział Daniel Lin, dyrektor sprzedaży w firmier Qsan. “Dodatkowo, QLogic 16G FC silicon umożliwia w pełni odciążanie sprzętowe i niezrównaną wydajność pamięci masowej, co sprawia, że Q500-F30 jest idealna dla aplikacji wrażliwych na opóźnienia i środowisk zwirtualizowanych. AegisSAN Q500-F30 bez problemu jest wstanie obsłużyć najbardziej wymagające ,obiciążające aplikacje biznesowe jednocześnie zapewniając dużą niezawodność.”

“Duży przyrost danych, większa ilość maszyn wirtualnych oraz duża ilość wdrożeń typu “chmura” znacznie przyspieszają zapotrzebowanie na Fiber Channel i sieci SAN o przepustowości 16 Gbps,” powiedział Alex Tan. “Jesteśmy podekscytowani faktem, że najnowsza macierz z serii AegisSAN Q500 wykorzystuje sprawdzoną technologię 16Gb Fibre Channel od firmy QLogic. Dzięki temu Qsan ma możliwość dostarczenia najnowocześniejszego systemy pamięci masowej oferującego dużą wydajność, niezawodność i skalowalność.”

Model AegisSAN Q500-F30 można rozbudować do obsługi 192 dysków. Porty 16Gb Fibre Channel są wstecznie kompatybilne z portami FC 4Gb i 8Gb. AegisSAN Q500-F30 oferuje QThin, funkcja thin provisioning umożliwiaj 100% wykorzystanie dostępnej przestrzeni dyskowej . Co więcej AegisSAN Q500-F30 umożliwia wykonywanie, snapshotów i zdalnej szyfrowanej replikacji.

W Polsce sprzęt można kupić w dystrybucji firmy EPA Systemy Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *