Taipei, Tajwan, 8 Lipca, 2014 – QNAP Systems, Inc. w dniu dzisiejszym zaprezentował nową serię serwerów NAS TS-x51 dedykowaną do użytkownika domowego i małych biur oraz dwie macierze UX-500P i UX-800P w obudowie tower do rozbudowy.

x51

W skład nowe serii TS-x51 wchodzą cztery modele obsługujące odpowiednio 2, 4, 6 i 8 dysków. Nowe modele w czasie rzeczywistym bez problemu transkodują wideo w rozdzielczości Full HD dodatkowo potrafią przesłać go na zdalne urządzenie przy pomocy DLNA, AirPlay i Plex Media.

“Obecnie bardzo popularna jest prywatna chmura, natomiast modele z nowej serii  TS-x51 to idealne rozwiązanie do szybkiego stworzenia prywatnej chmury do zabezpieczenia danych, kopi zapasowych, multimediów czy synchronizacji,” powiedział Jason Hsu, produkt manager w firmie QNAP.

W połączeniu z półkami do rozbudowy seria TS-x51 jest perfekcyjnym rozwiązaniem do przechowywania danych dla małych biur i do domu, które bez problem w razie potrzeby możemy rozbudować.

SeriaTS-x51 jest bardzo wydajne dzięki zastosowanemu procesorowi Dual-core Intel® Celeron®2.41GHz oraz 1GB pamięci RAM w wersji energy-efficient DDR3L (można rozbudować do 8GB). Każdy model posiada dwa złącza LAN, które potrafią przetwarzać dane z prędkością 220MB/s. Dzięki tak wydajnym komponentom system działa płynnie nawet gdy jest bardzo obciążony. Pamięć RAM w wersji DDR3L sprawia, że system ma mniejsze zapotrzebowanie na energię, przez co pobór mocy jest mniejszy, co przekłada się tańsze koszty utrzymania.

Nowa seria TS-x51 dzięki sprzętowej akceleracji bez problemu, w czasie rzeczywistym transkoduje materiał wideo w rozdzielczości Full HD.  Użytkownik mam możliwość oglądania filmów zgromadzonych na serwerze nawet przez sieć Internet, wszystko to dzięki możliwości wyboru rozdzielczości w jakiej film ma być odtwarzany. Nowe modele pozwalają kilku użytkownikom na jednoczesne oglądanie różnych filmów zapisanych na urządzeniu bez wpływu na wydajność innych aplikacji uruchomionych na serwerze.

“Opcja transkodowanie w modelach TS-x51 znacznie zmniejsza rachunki za Internet mobilny,” dodał Hsu.

Użytkownicy nowych modeli z serii TS-x51 mają możliwość podłączenia serwera bezpośrednio do sprzętu audio wideo, odbywa się to przy pomocy wbudowanego portu HDMI. Dzięki temu przy pomocy HD Station możemy odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia bezpośrednio na telewizorze. Oczywiście w tym samym czasie pozostałe urządzenia sieciowe mogą odtwarzać dane przez DLNA, AirPlay czy Plex Media.

Model TS-x51 są idealne do stworzenia domowego centrum multimediów. Aplikacje takie jak Photo Station, Music Station czy Video Station sprawiają, że użytkownicy w prosty sposób mogą zarządzać i współdzielić swoje zdjęcia, filmy i muzykę. Należy pamiętać, że nowa seria to w pełni funkcjonalny serwer NAS, zarządzany przez funkcjonalny system QTS dzięki czemu oprócz wielu funkcji multimedialnych mamy możliwość współdzielenia plików i wykonywania ich kopi zapasowych. Dodatkowo możemy synchronizować pliki między wieloma urządzeniami, możemy tworzyć konta dla różnych użytkowników i nadawać im odpowiednie uprawnienia i wiele więcej.

Żeby nie ograniczać użytkowników, seria TS-x51 została tak zaprojektowana, aby w razie potrzeby w każdej chwili można było rozbudować jej przestrzeń. Odbywa się to przy pomocy zewnętrznych macierzy (UX-500P i UX-800P), przy których zastosowaniu możemy osiągnąć do 80TB na dane (zależne od modelu). Nowe macierze do rozbudowy UX-500P iUX-800P oferują jakże ważną elastyczność w bardzo przystępnej cenie. “Użytkownicy dzięki UX-500P i UX-800P bardzo łatwo i co ważne tanio mogą rozbudować przestrzeń swojego serwera,” dodał Hsu.

Specyfikacja

Seria TS-x51

  • TS-251: 2-dyskowy
  • TS-451: 4-dyskowy
  • TS-651: 6-dyskowy
  • TS-851: 8-dyskowy
  • Dual-core Intel® Celeron® 2.41 GHz, 1GB DDR3L RAM (możliwość rozbudowy do 8GB); 3.5”/2.5” SATA 6Gbps HDD/SSD, hard drives hot-swappable; 2 x USB 3.0; 2 x Gigabit LAN; HDMI.

Seria UX

  • UX-500P: 5-dyskowa
  • UX-800P: 8-dyskowa
  • SATA 6Gbps 3.5” and 2.5” hard drives, hard drives hot-swappable, 1x USB 3.0 port, LCD panel.

Dostępność

Nowa seria TS-x51 i macierze UX-500P oraz UX-800P są jużdostępne w Polsce więcej na stronie www.qnap.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *