QNAP ® Systems, Inc poinformowała o wydaniu TS-x70 Pro serii Turbo NAS, dostępne w 4, 6 i 8 kieszeniowych modelach standalone, dla domu i małego biura. Wspierane przez dwurdzeniowy Intel ® Core ™ i3 3,3 GHz i 2 GB pamięci RAM DDR3, seria TS-x70 Pro dostarcza możliwość transkodowania multimediów w czasie rzeczywistym przez co  jest idealny do podłączenia w domu jako centrum multimedialne.

Seria TS-x70 Pro może dostarczyć do 447MB/s odczytu i 446MB/s zapisu z opcjonalną konfiguracją 4 Gigabit LAN. „Network-Attached Storage (NAS), staje się coraz bardziej popularnym elementem w zastosowaniach domowych i wysokiej jakości multimedia wymagają rozwiązania doskonale zintegrowanego sprzętu i oprogramowania”, powiedział Jason Hsu, Product Manager z QNAP. „TS-x70 seria Pro posiada potężny dwurdzeniowy 3,3 GHz procesor umożliwiający wysoką wydajność i pozwala użytkownikom korzystać z transkodowania multimediów w wysokiej jakości”, dodał Hsu.

Podłączając model serii TS-x70 Pro do telewizora HD za pomocą złącza HDMI, użytkownicy mogą korzystać z treści multimedialnych z 5.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym obsługiwanym przez XBMC Media Player zainstalowanego w HD Station. Seria TS-x70 Pro dostarcza nie tylko szybkich możliwości transkodowania, ale również wysokiej jakości audio, aby zapewnić pełne odczucie kina domowego.

Seria TS-x70 Pro posiada intuicyjny i zbudowany na bazie aplikacji system operacyjny QTS 4,0 który sprawia, że ​​operacje systemowe i multimedialna rozrywka jest w pełni dostępna i prosta w obsłudze. Użytkownicy mogą zorganizować swoje pliki i kopie zapasowe w jednej centralnej lokalizacji; synchronizować pliki pomiędzy komputerami, tabletami i urządzeniami mobilnymi z pomocą narzędzia Qsync, udostępniać pliki dla różnych grup i społeczności, oraz cieszyć się dostępem, zarządzaniem i obsługą plików w podróży za pomocą tabletów i smartfonów z aplikacji mobilnych QFile, Qmusic, Qphoto, Qmanager i VMobile.

Korzystając z Photo Station, Music Station i Video Station, użytkownicy mogą w prosty sposób archiwizować, zarządzać i udostępniać wszystkie swoje zdjęcia, muzykę i wideo. Wsparcie DLNA i AirPlay pozwala również cieszyć się wysokiej jakości streamingiem TV. Użytkownicy mogą również oglądać i nagrywać telewizję cyfrową przez podłączenie tunera DVB-T USB do TS-x70 Pro, a następnie logując się do panelu webowego Digital TV Station. Dzięki tym funkcjom, seria TS-x70 Pro dostarcza więcej zabawy, aby wzbogacić domową rozrywkę.

Seria TS-x70 Pro jest również elastycznym centrum kopii zapasowych oraz służy do przechowywania ważnych plików jak i kolekcji multimediów. Użytkownicy Windows i Mac mogą korzystać z programu QNAP NetBak Replikator i Apple Time Machine, dzięki czemu odpowiednio łatwo wykonując kopię zapasową swoich danych. Użytkownicy mogą również korzystać z funkcji kopiowania USB One-Touch, naciskając po prostu na przycisk „Copy” na panelu przednim, aby natychmiast wykonać kopię zapasową danych z zewnętrznych urządzeń USB do Turbo NAS.

Dzięki wysokiej wydajności sprzętu i wsparcia 10GbE, seria TS-x70 Pro jest również idealna dla aplikacji do wirtualizacji w środowiskach biznesowych. Jest kompatybilny z VMware ® vSphere ™, Citrix ® XenServer ™, Microsoft ® Hyper-V ™ i Windows Server 2012.

Użytkownicy mogą zwiększyć funkcjonalność serii TS-x70 Pro poprzez wbudowane Centrum Aplikacji, które oferuje szereg instalacji na żądanie opracowanych przez QNAP i innych producentów oprogramowania, łącznie z aplikacjami do: kopii zapasowych czy synchronizacji, narzędzi biznesowych, zarządzania treścią, łączności, zarządzania pobieraniem, rozrywki i znacznie więcej; platforma deweloperska QNAP pozwala na rozwój deweloperom na tworzenie różnych aplikacji, dodając jeszcze więcej wartości do serii TS-x70 Pro i zapewniając niemal nieograniczoną funkcjonalność.

Kluczowe dane techniczne nowych modeli

  • TS-870 Pro: 8 kieszeniowa jednostka standalone, procesor Dual-Core Intel ® Core ™ i3 3.3 GHz, 2GB DDR3 pamięci RAM rozszerzalne do 16GB, 2x port Gigabit LAN, 10GbE-ready, obsługa dysków SATA 6Gbps/SSD hot-swap, 2x port USB 3.0, port HDMI
  • TS-670 Pro: 6 kieszeniowa jednostka standalone, procesor Dual-Core Intel ® Core ™ i3 3.3 GHz, 2GB DDR3 pamięci RAM rozszerzalne do 16GB, 2x port Gigabit LAN, 10GbE-ready, obsługa dysków SATA 6Gbps/SSD hot-swap, 2x port USB 3.0, port HDMI
  • TS-470 Pro: 4 kieszeniowa jednostka standalone, procesor Dual-Core Intel ® Core ™ i3 3.3 GHz, 2GB DDR3 pamięci RAM rozszerzalne do 16GB, 2x port Gigabit LAN, 10GbE-ready, obsługa dysków SATA 6Gbps/SSD hot-swap, 2x port USB 3.0, port HDMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *