QNAP Systems, w dniu dzisiejszym oficjalnie zaprezentował 12 dyskowy rackowy serwer plików, model Turbo NAS TS-1269U-RP. Jest niesamowicie wydajny, ma stylowy wygląd, zapewnia dużą stabilność pracy i wiele zaawansowanych aplikacji biznesowych. TS-1269U-RP został zaprojektowany z myślą o małych i średnich firmach, które poszukują stabilnego systemu NAS.

imgB977853

TS-1269U-RP został wyposażony w procesor Dual-core Intel® Atom taktowany zegarem 2.13GHz, dwa porty sieciowe Gigabit oraz 2GB DDR3 pamięci RAM. Taka konfiguracja zapewnia dużą wydajność, która sprosta wymaganiom zasobożernym aplikacją biznesowym. Po zainstalowaniu dysków 4TB w TS-1269U-RP dostarcza 48TB surowej przestrzeni na dane. Wewnętrzne testy firmy QNAP pokazały, że w typowym środowisku Windows, zarówno zapis jak i odczyt jest na poziomie 220 MB/sec – oczywiście po skonfigurowaniu LACP.

Możliwość skonfigurowania RAID, redundantny zasilacz, DOM 512MB z wgranym podwójnym systemem zapewniają bezawaryjną pracę serwera. Do tego dochodzą dwie karty sieciowe mogące pracować w trybie failover, wymieniane na gorąco dyski SSD, SATA 6Gb/s 3.5” oraz 2.5”, dodatkowo możemy zablokować przed nieautoryzowanym wypięciem z macierzy.

Model TS-1269U-RP uzyskał certyfikat zgodności z Windows Server 2012, dlatego można powiedzieć, że jest idealnym serwerem plików dla firm z dużą ilością użytkowników. Oczywiście umożliwia współdzielenie plików między różnymi systemami operacyjnymi tj. Windows®, Mac czy Linux/UNIX. Dodatkowo na serwerze można uruchomić serwer lub klienta LDAP. W pełni wspierane jest nadawanie uprawnień Windows ACL (Access Control List), co umożliwia nadawanie bardzo zaawansowanych uprawnień do plików czy folderów przechowywanych na serwerze.

Nowy model otrzymał certyfikaty od wszystkich liczących się na rynku producentów oprogramowania do wirtualizacji -VMware® vSphere, Citrix® XenServer oraz Microsoft® Hyper-V -, a to wszystko dzięki bardzo dobrej wydajności na poziomie iSCSI/IP-SAN.

TS-1269U-RP oferuje zaawansowane rozwiązanie do wykonywanie backupu danych tj. Real-time Remote Replication (RTRR) do wykonywania replikacji w czasie rzeczywistym na drugi serwer QNAP, serwer FTP lub do chmury (ElephantDrive®, Symform® czy Google® Drive). QNAP dostarcza autorskie oprogramowanie do wykonywania kopii z końcówek, które się nazywa NetBAck Replicator oraz współpracuje z zewnętrznym oprogramowaniem tj. Veeam® Backup & Replication czy Acronis® True Image.

Serwer QNAP TS-1269U-RP ma wbudowaną stację monitoringu Surveillance Station Pro. Jest ona kompatybilna z ponad 1,400 kamerami IP. Dzięki tej funkcji bez dodatkowego oprogramowania możemy nagrywać obraz i dźwięk z kamer IP, mamy podgląd na żywo, nagrania możemy w każdej chwili odtwarzać. Dostęp do podglądu mamy również z poziomu urządzeń mobilnych przez aplikację VMobile, która współpracuje zarówno z iOS® jak i z  Androidem.

Nowe model jest już dostępny w polskiej dystrybucji www.profipc.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *