QNAP producent serwerów NAS oraz firma TappIn, dostawca biznesowego rozwiązania do zabezpieczania danych podpisali umowę o współpracy. Zgodnie z umową TappIn ma zabezpieczać dostęp do danych przechowywanych na serwerach NAS firmy QNAP z poziomu urządzeń mobilnych.

Dla użytkowników serwerów NAS firmy QNAP, TappIn ma dostarczać zintegrowaną usługę bezpiecznego dostępu do danych przez sieć Internet znajdujących się na dyskach sieciowych QNAP. Dzięki TappIn użytkownicy mogą bezpiecznie korzystać ze swoich danych z każdej przeglądarki lub urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym iOS, Android, Windows Phone 7 i Kindle Fire. Chmura TappIn eliminuje konieczność wgrywania, synchronizowania czy płacenia za dodatkową przestrzeń w chmurze.

Dzięki usłudze TappIn użytkownicy QNAP Turbo NAS mogą bezpiecznie korzystać i współdzielić pliki o każdej wielkości, które są zawsze szyfrowane przez TappIn w celu ich zabezpieczenia. Po rejestracji na stronie TappIn użytkownicy serwerów QNAP mogą zacząć bezpiecznie korzystać ze swoich plików zgromadzonych na jakimkolwiek serwerze firmy QNAP, dostęp do plików odbywa się prze aplikację mobilną TappIn, lub przez stronę internetową TappIn.

„Użytkownicy serwerów QNAP poszukiwali rozwiązania, które pozwoli im bezpiecznie przechowywać dane, ale również zapewni im bezpieczny dostęp do nich, zawsze i wszędzie” powiedział Jérôme Jaussaud produkt manager w firmie QNAP. „Dzięki współpracy z  GlobalSCAPE TappIn, QNAP może zapewnić swoim użytkownikom zdalny bezpieczny dostęp do danych, które przechowują na serwerach NAS firmy QNAP.”

Z TappIn mogą korzystać użytkownicy, którzy na swoim serwerze mają zainstalowane najnowsze oprogramowanie w wersji 3.7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *