W ciągu ostatnich kilku tygodni portal www.storagereview.com, QNAP, Veeam i Samsung opracowali zestaw najlepszych praktyk, które w pełni wykorzystują możliwości serwerów NAS firmy QNAP, jeśli chodzi o problem dostępności i odzyskiwania danych.

W przypadku firm idea tworzenia kopii zapasowych jest ogólnie zrozumiała, ale prawdziwe problemy pojawiają się przy przywracaniu plików lub utrzymywaniu środowiska po ataku typu ransomware. Flash jest często pomijany w środowiskach kopii zapasowych, chociażby ze względu na problemy z kosztami lub dlatego, że aplikacja do tworzenia kopii zapasowych nie może korzystać z dysków SSD.

W dokumencie, który został opracowany omówiono, dlaczego Flash może odgrywać kluczową rolę w systemach kopii zapasowej. QNAP jako serwer NAS ma określony zestaw funkcji oprogramowania i sprzętu, które wykorzystują dyski SSD w sposób, jakiego większość dostawców serwerów NAS nie ma. Większość systemów QNAP oferuje dedykowane kieszenie flashowe ze standardowymi slotami 2,5 „z przodu lub gniazda M.2 SSD wewnętrznie, co oznacza, że ​​niemal każdy z ich systemów może korzystać z technologii flash. Do testów wykorzystano TS-1685 oraz funkcję SSD Over-provisioning, która pomaga uzyskać największą niezawodność i wydajność dysków SSD.

W tym przypadku wykorzystaliśmy cztery dyski SSD Samsung 860 DCT oraz dyski HDD z oprogramowaniem Veeam Backup & Replication jako oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych. Repozytorium kopii zapasowych Veeam Scale-Out gromadzi dane, aby zwiększyć wydajność zarówno sekwencyjnych operacji odczytu, jak i zapisu. Dzięki niewielkiej ilości dysków SSD poprawiono wydajności 6X w odczytach i 11x w zapisach. Biorąc pod uwagę jak ważna jest dostępnością danych, okazuje się, że połączenie QNAP, Veeam i Samsunga to idealna konfiguracja .

QNAP Backup and Recovery Solutions (PDF)

Rozwiązania QNAP Veeam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *